16 серпня Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію "Довженко-Центру". За словами працівників інституції, це фактично означає ліквідацію національного кіноархіву. Різні українські культурні інституції закликали скасувати наказ, а петиція до Кабінету міністрів 14 вересня набрала більше необхідних 25 тисяч підписів.
Автор петиції запевняє, що реорганізація або ж передача колекції національного кіноархіву до "фейкової установи" – це фактична ліквідація центру. А це "величезний удар по культурній спадщині і по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність".
"Незрозуміло звідки виникла така необхідність": директорка УАнімА Олена Голубєва про реорганізацію "Довженко-Центру"
"Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам'ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів", – зазначає автор петиції.
Тепер петицію має розглянути Кабінет Міністрів України.
Журналістка Суспільне Культура Олеся Котубей у новому випуску "Cool`туримо" розповіла історію "Довженко-Центру" та спробувала розібратись у конфлікті навколо його реорганізації.
Читайте нас у Facebook та Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!