1 вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, і попри війну учні та студенти повинні мати можливість отримати якісну освіту. Та зараз важко уявити процес навчання без додаткових цікавих та корисних мультимедійних проєктів. Мабуть, тому тема освіти в подкастах є третьою за популярністю серед усіх категорій та нараховує понад 500 000 шоу в усьому світі за даними платформи podchaser.
В Україні також створюється все більше аудіопроєктів, які допомогають слухачам поглибити знання з цікавої сфери або почути поради та історії професіоналів своєї справи. Суспільне Культура зібрало топ цікавих подкастів, які допоможуть учням, батькам, вчителям, студентам, викладачам та будь-кому, хто прагне саморозвитку, знайти для себе нові джерела для отримання знань.
Дофамін для освіти
Про тренди та зміни в освіті, а також про те, як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Подкаст для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти, від громадської організації "Смарт освіта".
Валентність
Про пам'ять, освіту і пізнання. Ведуча Валентина Мержиєвська зі спірозмовниками розбирає одвічні теми виховання, підліткового віку, боротьби поколінь, історію освіти та багато іншого.
Теорія неймовірності
Подкаст від "Українського Радіо", який здатен закохати у науку. У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? Розвінчення цих та інших стереотипів з автором найвідоміших українських технотрилерів Максом Кідруком.
Буде тобі наука
Обговорення проблемних питань науки, які кидають виклики сучасному суспільству, від наукового журналу "Куншт". Що таке емпатія? Як працюють заспокійливі ліки? Як сплять солдати на полі бою та в мирний час? Відповіді на ці та багато інших цікавих питань – у подкасті.
Український культ
Розмови з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно про видатних українських митців. Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Проєкт від авторів Kult: Podcast та Суспільного.
Наша класика
Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Радіо "Культура", озвучені українськими акторами театру та кіно. Більшість творів першого сезону подкасту включені до шкільної програми, що допоможе швидше підготуватися до уроків літератури або просто насолодитися культовими текстами.
Колумбова Географія
Ще один подкаст, який допоможе учням приготуватися до уроків та іспитів. Детальний розбір усіх тем від географічних відкриттів Колумба до сільського господарства країн Африки та Азії.
ФОП 3-ї групи
Подкаст, який не є суто освітнім, проте довгий час посідає перші позиції в цій категорії в Apple Podcasts. Ведучий Петро Заставний разом з гостями обговорює питання бізнесу, інвестицій, історії, релігій та інших цікавих тем для загального розвитку особистості.
Дій! Подкаст про бізнес
Бізнес-освіті не завжди приділяють достатньо уваги, але ця тема корисна для будь-кого незалежно від віку та сфери зайнятості. Головне питання, у якому намагається допомогти слухачам ведучий, – який бізнес почати? А відповідями стають захопливі історії від підприємців, які звикли діяти.
TED Talks Education
Подкаст для тих, хто добре володіє англійською або хоче поєданти практику мови з отримання нових знань. Якою буде освіта майбутнього? Як навчається наш мозок? Найкращі педагоги, дослідники і громадські лідери діляться своїми історіями та баченнями на сцені конференції TED. Також на платформах є багато інших подкастів серії Ted Talks, які можна знайти у пошуку.
Більше цікавого про подкасти
- Добірка історичних подкастів про Незалежність України
- Платформи підлаштуються. Як розвивається український ринок подкастів
- Герої Небесної Сотні: "Майдан. Історія у звуках"
- Хідео Кодзіма матиме власний подкаст на Spotify
- YouTube запускає спеціальну сторінку для подкастів
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!