TikTok потай просуває російський контент

TikTok потай просуває російський контент

TikTok потай просуває російський контент
Фото: ms.detector.media

10 серпня з'явилось дослідження некомерційної організації Tracking Exposed щодо китайської соціальної платформи TikTok. Вони вивчили стрічку рекомендацій та з’ясували, що попри вихід платформи з Росії та заборони російським користувачам публікувати контент, відео все одно зʼявляються.

Згідно з політикою TikTok, яку оновили 30 червня, новий російський контент та міжнародний контент недоступні для користувачів у Росії. Але мережа порушує свої ж правила: "Ми виявили, що ресурси, зокрема контрольовані російською державою ЗМІ, просувають користувачам із Росії політичний і неполітичний контент через алгоритмічно рекомендовану сторінку "Для вас" (FYP), навіть якщо цей контент не відображається в профілях користувачів, які його опублікували".

"Тіньове просування" — це новий термін, який ми винайшли, щоб описати те, що раніше не спостерігалося. Це прикре явище у світлі існування стандартів прозорості, які незабаром будуть застосовуватись до всіх великих технологічних платформ у Європі в рамках Закону про цифрові послуги", — зазначили представники Tracking Exposed.

На деякі облікові записи заборона вмісту не впливає. Дослідники знайшли підтверджені російські облікові записи, які завантажили новий вміст на момент публікації звіту компанії, попри заборону, і ці нові відео доступні російським користувачам. Крім того, цей контент доступний користувачам за межами Росії.

Раніше заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков повідомляв, що TikTok перевів Україну з "регіону", пов'язаного з Росією.

Більше про сучасну культуру та соціальні мережі в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок