В Україні 77 бібліотек досі мають імена російських діячів

В Україні 77 бібліотек досі мають імена російських діячів

В Україні 77 бібліотек досі мають імена російських діячів
. Ілюстративне фото: AhmadArdity/pixabay

Після початку повномасштабного вторгнення, в Україні пришвидшилось перейменування вулиць, площ, скверів, театрів, музеїв, які носили імена російських діячів культури. Однак, 77 бібліотек досі мають ім’я російських діячів. Про це повідомило "Читомо" у своєму дослідженні.

Імʼя росіян у назві досі мають 20 бібліотек у Києві, 13 – у Харкові, по сім – в Одесі та Краматорську, і шість – у Маріуполі. Зокрема, імʼям поета Владіміра Маяковського названо 7 закладів, по 6 бібліотек названо іменами письменників Антона Чехова та Володимира Короленка, також в Україні є бібліотеки, які мають у назві імʼя Лермонтова, Пушкіна та Горького.

Водночас лише 69 бібліотек названі на честь українських письменників і письменниць: 18 із них мають імʼя Тараса Шевченка, 11 – Лесі Українки, а 10 – Івана Франка. Також в Україні є бібліотеки імені Василя Стефаника, Панаса Мирного, Всеволода Нестайка, Марка Кропивницького й інших українських культурних діячів.

У "Читомо" зазначають, що перевірили бібліотеки, названі на честь іноземних письменників, які пов’язані з Україною, однак знайшло лише бібліотеку імені Адама Міцкевича у Києві.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики заявило про необхідність вилучити з бібліотек книжки, які містять заклики до ворожнечі та розпалювання ненависті. Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль додала, що із необхідно буде вилучити понад 100 мільйонів таких книг.

В Україні 77 бібліотек досі мають імена російських діячів
Фото: Читомо

Більше про письменників і книжки в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок