У Національному музеї народної архітектури в Пирогові хочуть створити книгу спогадів із рецептами українського борщу і запрошують долучитися до цього всіх охочих. Про це повідомила директорка музею Оксана Старак-Повякель під час відкриття виставки, присвяченої нематеріальній спадщині України, у межах заходу "Благословенна Україна: нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО".
"У нас народилася чудова ідея — зробити книгу, і не просто книгу кулінарних рецептів, а зібрати емоційні згадки про борщ. Ми сподіваємося, що нам вдасться до кінця цього року видати гарну, живу – не штучну й вигадану — а саме живу збірку про цю страву", — сказала Старак-Повякель.
Співробітники вже почали наповнювати книгу власними історіями. У музеї додали, що формат текстів може бути довільним — не лише з викладом рецептів, а й з особистими спогадами та навіть фотографіями, їх обовʼязково долучать до книги. А за кожним опублікованим текстом зберігатиметься авторський стиль — виправляти будуть лише граматику.
"Я буду писати про традиційний галицький борщ, у якому взагалі немає капусти, але від цього він не перестає бути борщем. І обов’язково розповім про лемківський різдвяний борщ з вушками. Але ми хочемо побачити саме історії, які в когось будуть пов’язані з бабусею, в інших — зі свекрухою, бо когось саме вона навчила готувати гарний борщ, у декого — з дитинством або місцевістю", — зазначила директорка музею.
Свої історії можна залишити у книзі в музеї або надіслати співробітникам на пошту.
1 липня український борщ було внесено до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони" від ЮНЕСКО.
Більше про письменників і книжки в Україні
- Поетка Галина Крук: "Ми перебуваємо у моменті екзистенційного зламу"
- Культурний фронт. Війна очима наших письменників за кордоном
- Остап Сливинський: "У нас є все, щоб бути однією з найцікавіших культур у світі"
- Макс Кідрук: "Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди"
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!