Міністерство культури та інформаційної політики оновило Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України. Туди додали 21 елемент. Відповідний наказ підписав міністр культури Олександр Ткаченко 6 липня.
"Внесені до Національного переліку елементи нематеріальної культурної спадщини представляють практично всю Україну. І це дуже важливо, оскільки свідчить про незламність української культури та її життєздатність, попри всі намагання російського агресора знищити нашу ідентичність", — зазначив Олександр Ткаченко.
До переліку зокрема додали:
- традиційне харківське коцарство;
- новорічну традицію буковинського маланкування;
- різдвяний обряд "Мошу" (обряд чоловічої коляди);
- біляївську рибну юшку;
- сахновщинський коровай.
Голова Львівської ОВА Максим Козицький у себе у Facebook зазначив, що до переліку також додали мистецтво виготовлення яворівської дерев’яної забавки, традицію приготування яворівського пирога та створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.
"Це не тільки збереження культурної спадщини, але й промоція Львівщини та України за кордоном. Це наше, рідне. Його ніхто не забере і не знищить. А як свідчать останні чотири місяці, цією спадщиною ще захоплюватиметься весь світ", – зазначив він.
1 липня український борщ внесли до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони".
Більше про українське мистецтво
- Гайд: як захистити своє авторське право на ілюстрації, фото, текст. Поради юристів
- Як Терещенки стали головними колекціонерами мистецтва XIX століття, а потім майже все втратили через Росію
- У Сан-Франциско залишать мурал українського художника з Маріуполя
- Терещенки – перші успішні українські бізнесмени чи гравці імперії?
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!