Сергій Жадан отримає премію: четверту літературну нагороду за 2022 рік

Сергій Жадан отримає премію: четверту літературну нагороду за 2022 рік

Сергій Жадан отримає премію: четверту літературну нагороду за 2022 рік
Facebook/Сергій Жадан

Літературну Премію миру німецьких книгарів отримає український письменник Сергій Жадан. Про це повідомила німецька асоціація видавців і книготорговців. Вручення відбудеться в межах Франкфуртського книжкового ярмарку 23 жовтня 2022 року. Повідомлення про це опікунська рада премії у Франкфурті-на-Майні опублікувала 27 червня на сайті.

За що нагородять Сергія Жадана

"Ми вшановуємо цього українського автора та музиканта за його видатну мистецьку діяльність, а також — за чітку гуманітарну позицію, яка постійно спонукає його ризикувати власним життям, аби допомогти постраждалим від війни, і так привернути більше уваги до їхнього важкого становища", — йдеться у повідомленні.

"Важливо, що восени на Франкфуртському книжковому ярмарку, де ця премія вручається, Україна буде предметом обговорення. Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само", — зазначив Жадан у дописі на Facebook.

Сергій Жадан отримає премію: четверта літературна нагорода за 2022 рік
Facebook

Про літературну Премію миру

Премія миру німецьких книгарів або як вона ще називається Friedenspreis des Deutschen Buchhandels була заснована Німецькою асоціацією видавців і книготорговців у 1950 році. Вона покликана демонструвати світові відданість галузі книготоргівлі питанням міжнародного взаєморозуміння культур і націй. Сума винагороди — 25 000 євро. Раніше цю премію отримали Герман Гессе (1955), Астрід Ліндґрен (1978), Сьюзен Зонтаґ(2003) та Марґарет Етвуд (2017).

Раніше Жадана номінували на Нобелівську премію з літератури, а польська газета Gazeta Wyborcza назвала Сергія Жадана "Людиною року". 13 червня Сергій Жадан отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат".

Сергій Жадан отримає Премію миру німецьких книгарів
Сергій Жадан отримає Премію миру німецьких книгарів. Фото: скріншот сайту

Творчість Сергія Жадана

В поезії та прозі Сергія Жадана простежується тема війни ще до 2014 року. У 2015-му після вторгнення Росії на Донбасі та анексії Криму вона трансформується в збірку "Життя Марії", у вірші про любов та війну.

У 2017 році у письменника вийшла книга "Інтернат", що розповідає про вчителя на Донбасі, який живе в умовах війни.

У 2020 році вийшла перша п'єса Сергія Жадана "Хлібне перемир'я", дія якої відбувається влітку 2014 року після початку російсько-української війни.

Вже після повномасштабного вторгнення, у жовтні 2022 року вийшла книга німецькою мовою "Небо над Харковом", що складається з щоденникових записів перших шести місяців великого протистояння та опору українського народу.

Сергій Жадан отримає премію: четверта літературна нагорода за 2022 рік
Фото: Сергій Жадан [офіційна сторінка]/Facebook

Більше про Сергія Жадана

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок