Волонтерська організація "Будуємо Україну разом", або просто БУР, виникла у 2014 році на базі Української освітньої платформи. Тоді волонтери об’єдналися заради відновлення будинків, знищених війною на сході України. Просто зараз активісти БУР на заході країни ремонтують гуртожитки для переселенців, а в Київській області – відбудовують те, що зруйнував ворог.
Як приєднатись до команди й що допомагає БУРівцям не опускати рук – про це в ефірі Радіо "Промінь" ведучі Саша Франко й Дмитро Захарченко говорили з керівником програми "Будуємо Україну Разом" Юрієм Дідулою.
Зараз він у Макарові під Києвом. БУР приїхала туди на допомогу місцевій команді ДСНС, адже ворог зруйнував їхню базу. "Тобто зараз у нас ідея допомогти тим, хто допомагає іншим. Тут зараз 25 волонтерів з усієї України й навіть трошки з-за кордону, й ми якраз починаємо роботу на об’єкті" – розповів Юрій.
У хлопців і дівчат з команди БУР – величезний досвід відбудови України.
За словами Юрія Дідули, загалом з 2014 року до будівельного волонтерства БУР залучив вже близько 5 тисяч людей: "Ми відбудовували і Слов’янськ, і Краматорськ, потім робили ремонти для сімей військових, які загинули, для багатодітних родин по всіх країні".
Після повномасштабного вторгнення Росії команда дещо скоригувала цілі. "Ми сфокусувалися на створенні або покращенні житла для внутрішньо переміщених осіб на заході країни, трохи в центрі. Скажімо, минулого тижня закінчили об’єкт – поверх гуртожитку в Дрогобичі, де буде 35 кімнат, облаштованих для сімей переселенців. І через декілька тижнів туди вже будуть заселятися люди", – не приховує радості Юрій.
Також на рахунку БУР — ремонт гуртожитків в Івано-Франківську й Калуші, а в Демидівській ОТГ волонтери приводять до ладу приватні будинки, де зможуть жити вимушено переселені люди. Нині ж активістів БУР можна буде побачити й на Київщині та Чернігівщині, де ворог зруйнував тисячі будинків. Макарів – це лише початок. Команда вже проїхалася областями й визначилася із фронтом робіт.
До речі, як правило, БУРівці самі об’єкт не обирають, а їдуть на запрошення громади. "У нас раніше був такий підхід, що ми робили відкритий конкурс, казали, що БУР може приїхати у ваше місто. І переважно місцева команда, яка нас запрошувала, розуміла цінність БУРу, що це не просто ремонт. Це, по-перше, ремонт громади. Ми об’єднуємо навколо ідеї волонтерства місцеву молодь, місцеву активну громаду. Тож нас запрошували команди, які розуміли, що БУР – це програма, яка привезе в місто багато класної молоді, створить такий продуктивний двіж, продуктивну тусовку, і ми щось зробимо корисне — чи створимо офісний центр, чи відремонтуємо будинки", – наголошує Юрій.
У Макарів їх фактично запросила місцева команда ДСНС. Ці люди не сиділи, склавши руки, самі щось робили, тому БУР вирішив прийти їм на допомогу. Водночас волонтери розуміють, що наразі є безліч зруйнованих містечок, де люди не розуміють, за що братися і з чого починати. Тому, каже Юрій Дідула, до них БУР приїде сам: "Самі привеземо туди волонтерів, матеріали, і будемо помаленьку відбудовувати те, що зруйновано".
Чи можна потрапити в команду? Якщо вам 18 і ви маєте "шалене бажання волонтерити", то так. "Гуглите "долучитись до "Будуємо Україну разом", заходьте на сайт, є проста анкета, вибираєте місто, куди хочете приїхати, в нас переважно відбувається два-три табори паралельно. Зараз ми починаємо табір в Коломиї, там теж будемо облаштовувати приміщення для переселенців. І зараз ще можна податисгь на Макарів", – каже керівник програми.
Мовляв, тільки разом можна відбудувати країну, й, що не менш важливо, довіру.
Редакторка текстової верссії Тетяна Познякова.
Дізнайтеся більше про відбудову України
- Слава Балбек розповів про зведення тимчасового містечка у Бучі для тих, хто втратив житло
- Принципи роботи японського архітектора Хірокі Мацура, який планує розбудувати Ірпінь
- Пам'ять про наслідки війни у 3D: архітектор робить об'ємні моделі зруйнованих пам'яток Чернігова
- Пам’ятник від слова пам’ять: як Україна відбудовуватиме розбомблені міста
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!