"Відправ Франка на фронт": волонтери створили проєкт щоденних мінідонатів на армію

"Відправ Франка на фронт": волонтери створили проєкт щоденних мінідонатів на армію

"Відправ Франка на фронт": волонтери створили проєкт щоденних мінідонатів на армію

Ви ж пам’ятаєте, що вода камінь точить, а твоє "мало" багато значить. Власне, від цього відштовхнулись автори проєкту "Відправ Франка на фронт". Вони закликають робити маленькі внески по 20 гривень на ЗСУ й гуманітарні потреби, але регулярно. Саме на 20-гривневій купюрі намальований відомий український письменник Іван Франко.

Автор ініціативи Андрій Міщенко в ефірі Радіо “Промінь” розповів, що ідея з’явилась ще у 2015 році. "Коли я ще працював у Харкові в креативній агенції, до нас звернувся фонд з приводу того, що люди почали звикати до війни на Донбасі. Ця ідея тоді не реалізувалась, бо фонд перестав існувати, але сьогодні, я вважаю, вона  актуальна як ніколи", – переконаний Андрій.

Адже, як і 7 років тому, у відносно спокійних регіонах війна стає чимось буденним, люди не поспішають в укриття, а головне – почали менше донатити на потреби армії. Відтак креативники вирішили, що Франку слід одягнути каску й вирушити на фронт.

"Відправ Франка на фронт": волонтери створили проєкт щоденних міні донатів на армію
Ілюстрована купюра 20 гривень. Фото: Instagram / frankanafront

Чому саме 20 грн? Це не "підірве" ваш бюджет. Сума настільки незначна, що можна пересилати її хоч і щодня. Водночас, якщо це робитиме багато людей, внесок стане вагомим. Так, лише за перші 11 днів проєкту вже зібрали 235 тисяч гривень. Щодня кошти відправляють волонтерським організаціям, які допомагають нашим військовим.

Утім, не Франком єдиним, на українських гривнях маємо й інших класиків, тож жертвувати можна й купюри іншого номіналу. "Ми також закликаємо й Сковороду відправляти, й Лесю Українку, усіх. Відправляйте стільки, скільки можете, головне робити це щодня, бо саме періодичність у цій справі дуже важлива", – наголошує Андрій Міщенко.

У каски креативники вдягнули не лише Каменяра. "Якщо ви зайдете до акаунт-інстаграму FrankaNaFront, то побачите, що ми всіх відрядили: у нас Леся танкістка, а Тарас Шевченко в силах спеціальних операцій", – каже Андрій.

Мазепа воює у 54 ОМБР, що носить його ім’я. Григорій Сковорода зі своїм філософським поглядом на життя рятує ті самі життя разом з парамедиками. А ще ж є Михайло Грушевський і Володимир Вернадський! Й це так символічно, що українські класики зараз валять русню!" – не натішаться волонтери.

Редакторка текстової версії Тетяна Познякова.

Дізнатись більше про останні культурні події в Україні

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок