Аґнешка Голланд розкритикувала Канни за включення в програму російського фільму

Аґнешка Голланд розкритикувала Канни за включення в програму російського фільму

Аґнешка Голланд розкритикувала Канни за включення в програму російського фільму
. Фото: Christian Mang/picture-alliance

Президентка Європейської кіноакадемії, польська режисерка Агнешка Голланд розкритикувала організаторів Каннського кінофестивалю за включення до конкурсу фільму російського режисера Кирила Серебреннікова "Дружина Чайковського". Про це повідомляє Variety.

Під час круглого столу на підтримку українського кінематографа, що проводився у межах кінофестивалю, режисера заявила:"Якби це залежало від мене, я не стала б включати російські фільми в офіційну програму фестивалю — навіть якщо Кирило Серебренніков такий талановитий режисер".

Також Голланд додала, що вся російська культура, навіть класика 18 століття, потребує перегляду зараз, коли наслідки "російської імперіалістичної агресії" стають очевидними.

"На жаль, мої погані відчуття підтвердилися його словами. Він використав [пресконференцію], щоб похвалити російського олігарха та порівняти трагедію російських солдатів з українськими захисниками. Я б не дала йому такого шансу саме в цей момент", — зазначила режисерка.

Агнешка Голланд розкритикувала Канни за включення в програму російського фільму
Російський режисер Кирило Серебренніков на 75-му каннському кінофестивалі. Фото: Valery Hache/AFP via Getty Images

Серебренніков представив свій фільм "Дружина Чайковського" у межах 75-го Каннського кінофестивалю 18 травня. Фільм був профінансований російським олігархом Романом Абрамовичем, а також швейцарськими й французькими інвесторами. Режисер висловився проти "скасування" російської культури через напад РФ на Україну і закликав допомагати сім'ям російських військових та росіянам-переселенцям, а також пом’якшити санкції проти російських олігархів.

Аґнешка Голланд — польська режисерка, сценаристка та акторка кіно і телебачення. В 1978 році зняла свій перший фільм "Провінційні актори", який був відзначений на Каннському кінофестивалі у 1980 році.

Кирило Серебрянніков — російський режисер театру та кіно. Серед його робіт — шість художніх фільмів, один документальний і чотири серіали. У 2017 році Кирилові Серебреннікову було пред'явлене звинувачення у шахрайстві в особливо великому розмірі.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок