До бою: 15 нових пісень війни

До бою: 15 нових пісень війни

До бою: 15 нових пісень війни
. Ілюстрація: Нікіта Тітов

До цієї збірки увійшли новинки, які видали з 6 по 20 травня: PROBASS ∆ HARDI feat. KHAYAT, ЮЮ, Паліндром, Epolets, KULSHENKA & Golei, квіткіс, ROXOLANA, KOLA, Жадан і Собаки, YAKTAK & JERRY HEIL, Ivan NAVI, Karta Svitu, Білий Бо & Костя Cartman, Довгий Пес & Jointjay, PATSYKI Z FRANEKA.

Вдруге бонусом ви знайдете відео на пісню "Stefania". Наступного дня після перемоги на Євробаченні-2022 Kalush Orchestra оприлюднили офіційний кліп, який менш як за тиждень зібрав понад 12 мільйонів переглядів на YouTube.

Більшість цих пісень уже зараз можна чути в ефірі першої музичної станції України – Радіо Промінь.

PROBASS ∆ HARDI feat. KHAYAT – "ДО БОЮ"

DJ Probass: "До бою – не просто реліз воєнного часу. Це звучання сьогодення в поєднанні з запалом та люттю наших пращурів!

Я та Hardi разом із Khayat об‘єднали наші творчі світи, аби створити дійсно войовничу музику, що надихатиме кожного Українця до бою з ворогом на всіх фронтах. Тож нехай цей трек підіймає дух та спонукає захищати нашу землю до останньої краплі ворожої крові!"

ЮЮ – "Чорна Хмара"

Юлія Юріна: ""Чорна Хмара" – пісня, навіяна настроєм сьогодення та цією війною. У цій пісні є звернення до орків, відчай, надія на перемогу України у цій війні. Дуже хочу, щоб ця пісня допомогла людям розрядитися та зняти стрес"

Паліндром – "Радість Моя"

Степан Бурбан: "Вирішив робити щоденник пісень війни. Різні стани та емоції. Колись прийде час і можна буде проаналізувати це все"

Epolets – "Крик"

Павло Варениця: "Від примітивного паралізуючого жаху в перші дні війни, що з часом розпався на тисячі більш складних, але не менш болючих емоцій.

Через біль, який з кожним днем виходить на новий, досі незнаний нами рівень, біль за себе, за близьких, за свій дім, за тих, кому гірше за нас, за змарновані плани на майбутнє і за скалічені спогади.

До точки кипіння і відчаю, коли здається, що більше вже ми не винесемо.

Але ми винесемо, ми зможемо, треба лише прокричати свій біль, щоб стало ще трохи сил жити і працювати далі задля перемоги!"

KULSHENKA & Golei – "Воїн"

Ірина Кульшенка: "У цей буремний час я хочу подякувати нашим воїнам за їхню силу, мужність і витримку. Це герої сучасності! Я дякую кожному, хто зараз боронить нашу землю. Нещодавно я випустила кліп на пісню "Воїн""..

І хоча композиція вийшла ще у 2020 році, проте зараз вона, на жаль, особливо актуальна. Первинний сенс, який був закладений, стосується швидше внутрішнього, аніж зовнішнього. Ми як нація маємо переосмислити багато речей і, думаю, кожному з нас є про що подумати, є що змінити".

квіткіс – "Серце Б'ється"

квіткіс: ""Серце б'ється" – наша перша акустична пісня. Вона для воїнів і воїнес полку "Азов" й усіх котиків і киць із ЗСУ, які наближають перемогу України у цій війні за незалежність семимильними кроками".

ROXOLANA – "Тримайся"

ROXOLANA: "Спочатку за задумом "Тримайся" мала бути другою частиною пісні "СіЮ", яку ми випустили нещодавно, і мала містити в собі нову порцію мемів. Але в процесі створення "Тримайся" я зрозуміла, що це зовсім інша пісня, з іншим посилом. І тут головне не показати усі меми, які створили наші талановиті українці за час війни, а в цій пісні головне нагадати усім нам, що хоч війна продовжується, все одно кожного ранку ми маємо прокидатися і докладати максимум зусиль для того, щоб не падати духом. Вірити в наших хлопців і дівчат, які захищають нашу країну, допомагати їм й пам’ятати, що перемога обов’язково буде за нами".

KOLA – "Маю"

KOLA Анастасія Прудіус: "Цю пісню-вірш ми написали разом із Ваньком Клименком, це його слова. Музика складається з голосу і моїх рук, якими я робила удари по столу, що й стало бітом цієї пісні. Головна ідея пісні "Маю", що всі ми маємо віру і надію, і нас не зламати! Ми дуже сильні, і віримо в нашу перемогу! Я впевнена, що скоро ми будемо посміхатися як раніше і не будемо думати про те, що кудись прилетить бомба".

Жадан і Собаки – "Діти"

Сергій Жадан: "Зробили повноцінний студійний запис. Щось цієї війни співається передусім про дітей. Можливо, тому, що вони найбільше в цьому всьому потребують захисту. Бережіть одне одного, дорогі брати і сестри".

YAKTAK & JERRY HEIL – "В пустій кімнаті"

YAKTAK Ярослав Карпук: "Я люблю її приголосні та голосні! Хочеться, аби вона спала у кімнаті, де ніколи не буде пустого кохання, а її сон завжди ніжно грів мою душу, адже коли сонце біжить по стінах, наші серця наповнюються теплом".

Ivan NAVI – "Пишу тобі листа"

Ivan NAVI: "Що б ви написали сьогодні собі – собі до 24 лютого? Що б ви сказали собі – після всіх цих пережитих важких моментів, собі ще в мирній Україні?Якби у вас була можливість написати один лист, один меседж… Що було б у ньому?".

Karta Svitu – "Старий Поштар"

Іван Марунич: "Нова пісня "Старий поштар" присвячується кожному, хто зараз виборює свободу – кожен на своєму місці. Військові, лікарі, провідники потягів, продавці, поштарі та вся країна. Герої сьогодення, які сумлінно виконують свою роботу, не дивлячись ні на що. Навіть поштова марка з тексту приспіву (а цей рядок був написаний за декілька днів до початку повномасштабної війни) матеріалізувалася в один з символів нашої боротьби".

Білий Бо & Костя Cartman – "Ой люлі"

Білий Бо: "Гнів – почуття сильного обурення, нервового збудження, роздратування... Можливо, його вартує позбуватися, аби він не руйнував нас із середини, та конвертувати його спокій, любов і силу...та не завжди нам вдається це зробити".

Довгий Пес & Jointjay – "Колискова (Просто Спи)"

Довгий Пес: "Прийшов час, коли на сон нема часу".

PATSYKI Z FRANEKA – "Борись"

PATSYKI Z FRANEKA: "І поки людина бореться – вона живе і жива.

І боротись варто завжди до кінця, коли не вистачає сил, і коли здається, що нічого уже не вийде. Борись. Як немає вже сил, борись!".

Бонус-трек:

Kalush Orchestra – Stefania (Official Video Eurovision 2022)

Олег Псюк: "Колись я присвятив цю пісню мамі, а коли почалася війна, пісня набула нового змісту. Хоч у пісні жодного слова про війну, але багато хто почав асоціювати її з ненькою Україною. Більше того, суспільство почало називати пісню гімном нашої війни!

Але якщо Стефанія тепер є гімном нашої війни, я хотів би, щоб вона стала гімном нашої Перемоги".

Війна — усі останні новини

Ілюстрація на обкладинці: Нікіта Тітов

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок