Латвія розірвала угоду про культурну співпрацю з Росією

Латвія розірвала угоду про культурну співпрацю з Росією

Латвія розірвала угоду про культурну співпрацю з Росією
. Фото: DELFI

Латвія розірвала угоду про співпрацю у сфері культури з Російською Федерацією. Про це повідомляє портал Delfi.

Влада Латвії вирішила припинити будь-яку співпрацю з Росією у сфері культури аж до моменту, поки з України не буде виведено усі війська і повністю не відновиться територіальна цілісність країни. Про це заявив міністр культури Науріс Пунтуліс.

Угода, яка була укладена між двома країнами ще у 2002 році, буде припинена достроково і в надзвичайному порядку. Якщо ж Росія заперечуватиме, угода буде розірвана в порядку, що не потребує погодження іншої сторони.

За словами міністра, він радий, що е питання нарешті вирішено політично. Пунтулін підкреслив, що зараз абсолютно неможливо співпрацювати у культурному секторі з країною, яка почала криваву війну, коли гинуть мирні українці, а культурні памʼятки та інфраструктуру знищують бомбами.

Латвія розірвала угоду про культурну співпрацю з Росією
Міністр культури Латвії Науріс Пунтуліс не заперечує щодо співпраці з тими діячами культури, які не підтримують режим Путіна. Фото: DELFI

Раніше Міністерство закордонних справ оголосило, що внесло до чорного списку 102 російських діячів культури, заборонивши їм вʼїзд до країни на невизначений час.

У повідомленні вказано, що зазначені персони – саме ті діячі, які відкрито підтримували рішення президента РФ щодо вторгнення до України і які однозначно виправдовували російську агресію.

"Підтримка звірств, що здійснює кремлівський режим, означає співвідповідальність за скоєні злочини, тому вʼїзд таких осіб до Латвії забороняється", – підкреслили в МЗС.

До списку внесли зокрема актора і режисера Миколу Бурляєва, кінорежисерів Юрія Кара і Миколу Лебедєва, акторів Володимира Гостюхіна, Василя Ліванова, Олександра Михайлова, Віктора Ракова, Олександра Панкратова-Чорного та Ігоря Петренка, а також письменника Станіслава Куняєва.

Латвія розірвала угоду про культурну співпрацю з Росією
Російському актору Олександру Панкратову-Чорному заборонили вʼїзд до Латвії. narodna-pravda.ua

До того ж Латвія призупинила угода щодо памʼяток із Росією. Про це повідомляє міністр закордонних справ Едгар Рінкевич у себе в Twitter.

"МЗС Латвії офіційно повідомив посольство РФ щодо призупинення дії статті 13-ї двосторонньої угоди з Росією про меморіальні споруди й памʼятники", – йдеться у його повідомлення.

Ця стаття передбачає, що Латвія забезпечує прибирання, порядок і збереження меморіальних споруд і місць масових воєнних поховань на території країни, а також не заперечує щодо нових поховань. Росія за цією угодою мала робити такі ж кроки щодо меморіальних комплексів та поховань громадян Латвії.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок