Карину Марії Примаченко "Квітки виросли коло четвертого енергоблока" продали з аукціону за 500 тисяч доларів. Таку інформацію оприлюднив "Фонд Сергія Притули", який і оголосив аукціон.
Кілька тижнів тому шоумен анонсував аукціон, що проведе "Фонд Сергія Притули" за підтримки аукціонного дому. Головним лотом мала стати картина української художниці Марії Примаченко. Переміг учасник №35, який запропонував за картину $500 тисяч, при стартовій ціні твору $5 тисяч.
Усі кошти з аукціону підуть на "Благодійний фонд Сергія Притули" для допомоги ЗСУ.
Марія Примаченко створила картину "Квітки виросли коло четвертого енергоблока" у 1990 році. Картина є однією із серії робіт художниці, присвячених катастрофі на ЧАЕС. Вона вціліла під час наступу окупантів на Іванків Київської області, коли там згорів історико-краєзнавчий музей. У ньому перебувало близько 25 картин Марії Примаченко. Частину з них урятували.
Картину фонду передала сім’я колекціонера Ігоря Понамарчука та історикині мистецтва Дар’ї Добріян, які зараз волонтерять у Фонді. Родина художниці підтримала благодійний аукціон і відмовилася від роялті з продажу.
Картини Марії Примаченко вже вдруге продавалися на аукціоні під час війни. Нещодавно полотно художниці "Моя хата, моя правда" було продано з аукціону у Венеції за €110 тисяч. Гроші передадуть на збереження української культури в умовах війни.
Війна — усі останні новини
- Як Москва посягала на українське православ’я
- "Демократизація мистецтва": Ватикан створить віртуальну галерею з предметами мистецтва зі своєї колекції
- Відвідувачка Музею Пікассо випадково вкрала артоб'єкт та перешила його під себе
- Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати
- Виставка "Викрадення Європи" Максима Кантора. Зґвалтування України в люксембурзькому музеї
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!