"Демократизація мистецтва": Ватикан створить віртуальну галерею з предметами мистецтва зі своєї колекції

"Демократизація мистецтва": Ватикан створить віртуальну галерею з предметами мистецтва зі своєї колекції

"Демократизація мистецтва": Ватикан створить віртуальну галерею з предметами мистецтва зі своєї колекції
Вікіпедія

Ватикан відкриє галерею NFT, щоб глядачі у всьому світі могли побачити предмети мистецтва, рукописи та інші об'єкти, що зберігаються у його колекції. Про це повідомляє ARTnews.

Проєкт є результатом співпраці між соціальною VR платформою "Sensorium" та "Humanity 2.0" (Людство 2.0), некомерційною організацією під керівництвом Ватикану, яка, вказано на її сайті, працює над "процвітанням людини".

Організацію Humanity 2.0 очолює отець Філіп Ларрі, завідувач кафедри логіки та епістемології Папського Латеранського університету у Ватикані. Він є автором книг про вплив технологій на сучасне суспільство та про філософське значення штучного інтелекту.

У своїй заяві Ларрі зазначив, що співпраця з Sensorium дозволить "вивчити способи демократизації мистецтва, зробивши його більш доступним для людей у ​​всьому світі, незалежно від їх соціально-економічних та географічних обмежень".

"Партнерство із Sensorium просуває цю мету на крок уперед і оснащує нас новітніми технологічними рішеннями", – сказав отець Ларрі.

Предмети мистецтва у віртуальній галереї можна буде роздивлятися за допомогою VR-пристроїв або через комп'ютер. Очікується, що вона буде відкрита вже цього року, але точна дата невідома. Також поки що неясно, які частини колекції Ватикану будуть доступні для продажу як NFT.

Ватикан є сховищем одних із найкращих творів мистецтва та предметів у світі. Музей Ватикану був заснований у XVI ст. та зберігає близько 800 творів мистецтва, зокрема роботи художників епохи Відродження, таких як Мікеланджело та Рафаель, а також більш сучасні роботи: Василя Кандинського та Вінсента Ван Гога.

Ватикан створить NFT-галерею з предметами мистецтва зі своєї колекції
Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок