ЮНЕСКО відмовилася від проведення червневої сесії у Казані

ЮНЕСКО відмовилася від проведення червневої сесії у Казані

ЮНЕСКО відмовилася від проведення червневої сесії у Казані

У комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявили, що його 45 сесія не відбудеться в Казані в червні, як було заплановано спочатку. Захід не збираються відкладати, але про нове місце проведення поки що не повідомлялося.

"Згідно з даними, нещодавно оприлюдненими Секретаріатом ЮНЕСКО, до 31 березня було пошкоджено або зруйновано 53 об'єкти культури (історичні пам'ятники, місця богослужінь, бібліотеки тощо) [в Україні]. Цілком імовірно, що з того часу цифри зросли", – йдеться у повідомленні організації.

"Неможливо провести 45-у сесію Комітету всесвітньої спадщини ні в Казані, ні під головуванням Росії, поки остання знищує в Україні "видатну універсальну цінність". На карту поставлено авторитет ЮНЕСКО та Конвенції 1972 року про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини", – повідомили представники комітету.

Стаття 6.3 Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року говорить: "Кожна держава-сторона цієї Конвенції зобов'язується не вживати жодних навмисних заходів, які можуть завдати прямої або непрямої шкоди культурній та природній спадщині, згаданій у статтях 1 і 2, цієї Конвенції".

Раніше стало відомо, що 46 країн-учасниць ЮНЕСКО відмовляються брати участь у 45-й сесії Комітету всесвітньої спадщини через те, що його очолює Російська Федерація.

Також сторони Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року підписали відкритий лист через порушення російськими військами гуманітарного права під час воєнних дій в Україні. Повідомляється, що МКІП неодноразово зверталося до ЮНЕСКО з проханням виключити з організації Росію.

18 березня Комітет з охорони культурної спадщини ЮНЕСКО на другому позачерговому засіданні ухвалив декларацію щодо війни в Україні.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок