Українські мисткині бойкотують концерти диригентки Оксани Линів через твори російських композиторів

Українські мисткині бойкотують концерти диригентки Оксани Линів через твори російських композиторів

Українські мисткині бойкотують концерти диригентки Оксани Линів через твори російських композиторів
Facebook

7-9 квітня в Муніципальному театрі Болоньї (Італія) його музична директорка, українська диригентка Оксана Линів готує прем'єру опери Петра Чайковського "Іоланта" російською мовою за участі російських виконавців та музикантів, яким для співпраці достатньо лише написати заяву про засудження війни.

Через це із заявами виступили українські диригентки, які відмовляються грати на концертах, де звучатиме музика російських композиторів.

Зокрема про відмову повідомила оперна співачка Людмила Корсун:

"У цей надважкий час для моєї країни культурний фронт веде не менш запеклу боротьбу! Я повідомляю, що не беру участь у проєктах, в яких задіяні росіяни та російська музика. Моя участь в "Іоланті" Чайковського скасована!", — написала вона у соцмережах.

Українські мисткині бойкотують концерти диригентки Оксани Линів через твори російських композиторів
Оперна співачка Людмила Корсун. Фото: Facebook / Людмила Корсун

Також від участі у концерті з музикою російських композиторів і за участі російських музикантів відмовилася Вікторія Польова. Українська композиторка стверджує, що це стосується не лише концерту Линів, а й інших, які їй пропонують. Польова переконана, що зараз в кожної людини має бути тверда позиція щодо подібних питань:

"Війна точиться скрізь, всі духовні дії (а музика і є духовною дією) є зброя. Кожний виступ українського композитора зараз є політичним висловом. І якщо моя музика буде зливатися в одному концерті з російською, то це все одно, що обійматися з вбивцями", – стиверджує Польова.

Українські мисткині бойкотують концерти диригентки Оксани Линів через твори російських композиторів
Композиторка Вікторія Польова. Фото: Facebook / Вікторія Польова

Також про припинення будь-якої співпраці з Оксаною Линів оголосили організатори мистецької платформи Ковчег "Україна"

"Ми вважаємо, що особливим цинізмом є однією рукою писати пост, у якому висловлювати співчуття диригенту Львівської опери з приводу трагічної загибелі його батьків в Ірпені, а іншою – підписувати контракти з тими, хто прямо причетний до їхнього вбивства", – сказано в заяві.

У заяві автори руху Cancel Russia зазначають, що неймовірними зусиллями вдалося переконати майже 100 різних інституцій задекларувати публічну відмову від співпраці з РФ. Зробили це, зокрема, Мюнхенська філармонія, Карнегі-хол, Каннський фестиваль. Вони також відмовилися брати у свою програму російські фільми й делегації.

"За те, що відбувається нині в Україні, російська культура й російські культурні діячі несуть відповідальність поряд із російською зброєю. Бо саме культура та її носії поставляють у російські мізки уявлення про те, що таке "добре" і що таке "погано", саме вони вибудовують їхню систему цінностей – ту систему цінностей, яка дозволяє потім бомбити пологові будинки та музеї", – резюмують у "Ковчезі".

Українські мисткині бойкотують концерти диригентки Оксани Линів через твори російських композиторів
Оксана Линів. Facebook Ольга Стельмашевська

Відповідаючи на критику, Оксана Линів стверджує, що спеціально залишила в своїх програмах твори тих російських композиторів, творчість яких пов'язана з Україною. Це, за її словами, створює привід говорити про це в публічному просторі: на пресконференціях, інтерв'ю тощо.

"Тому, підкреслюю ще раз – НАВМИСНО – в моїх наступних концертах стоять твори зокрема Чайковського та Стравінського. Цю стратегію я проводила ще до війни, але зараз ці питання отримали ще більше актуальності та невідкладності.

Міністерство культури та інформаційної політики України про це проінформовані – відстоювання правди в аспекті добре відомих на весь світ прізвищ має величезне значення", – пише Линів.

Також диригентка зазначила, що ніколи не виступала і не буде виступати на території Росії; ніколи не стане за пульт жодного російського оркестру; а також допускає російських солістів до виступів тільки за наявністю чітких заяв щодо війни Росії в Україні.

"Тому прошу тих колег, які звинувачують мене в тому, що я продовжую в своїх концертах виконувати музику Чайковського, накидати мені в коментарях цитат композитора з прикладами його агресії чи ненависті до України та українців.

Загально-популярні заклики і лозунги в соціальній мережі зробити Чайковського відповідальним в діях теперішнього чинного президента Росії, злочинця і вбивці, мене не переконують", – пише диригентка в одному з дописів на Facebook.

  • Оксана Линів — українська диригентка, народилась у Львівській області, в місті Броди. Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, фундаторка і головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.
  • У липні 2021 року вона стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі в Німеччині, а через місяць під час офіційних заходів до Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський нагородив диригентку орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
  • З січня 2022 року вона починає працювати музичною директоркою Муніципального театру Болоньї. Контракт на три роки.
Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок