Фільм про дітей на сході України потрапить до попереднього відбору "Оскара" на 2023 рік

Фільм про дітей на сході України потрапить до попереднього відбору "Оскара" на 2023 рік

Фільм про дітей на сході України потрапить до попереднього відбору "Оскара" на 2023 рік

Дансько-українсько-шведський копродукційний фільм "Будинок зі скалок" (A House Made of Splinters) отримав дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival. Про це повідомив другий режисер та продюсер Азад Сафаров.

"Будинок зі скалок" виграв у номінації "Найкращий документальний фільм" та отримав нагороду FIPRESCI Award. У секції міжнародного конкурсу брали участь 12 фільмів тривалістю понад 70 хвилин. Власник призу "Золотого Олександра" забезпечує собі місце у шорт-листі попереднього відбору на премію "Оскар" в категорії "найкращий документальний фільм".

"Премія "Золотий Олександр" присуджується незабутньому фільму, який проливає світло на той тягар, який несуть діти, за жах та помилки, скоєні світом дорослих, які мають піклуватися про них. Премія "Золотий Олександр" дістається "Будинку зі скалок", – зазначається на сайті кінофестивалю.

Про що фільм "Будинок зі скалок"

Документальна стрічка "Будинок зі скалок" є продуктом спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України. Робота над фільмом тривала на Донбасі понад два роки.

У сюжеті стрічки – історія кількох виховательок, які працюють в особливому дитбудинку на сході України поруч з лінією бойових дій та створюють безпечний простір для дітей. Цей будинок для покинутих дітей може виглядати скромним і дещо занедбаним, але він готовий прихистити дітей, поки державні органи та суди вирішать їхню подальшу долю.

Режисер стрічки – Сімон Леренг Вільмонт з Данії, лінійний продюсер та другий режисер – Асад Сафаров.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок