У Львові невідомі напали на муніципальний мистецький центр

У Львові невідомі напали на муніципальний мистецький центр

Оновлюється
У Львові невідомі напали на муніципальний мистецький центр

13 лютого о 10-ій ранку невідомі напали на Львівський муніципальний мистецький центр. Про це на Facebook повідомила його директорка Ляна Мицько.

За її словами, "праві тверезі молоді люди" напали на культурний центр якраз тоді, коли всередині не було відвідувачів – лише адміністраторка. Зловмисники зірвали веселковий прапорТакож відомий як райдужний прапор, прайд-прапор – є одним з найпопулярніших та відомих ЛГБТ-символів., погрожували адміністраторці, розбили телефон відвідувача, який тільки зайшов та намагався захистити дівчину, зламали вішак та заклеїли вхід агітаційними матеріалами.

"Вони позаклеювали постери виставки своїми агітками і забрали у нас веселковий прапор. Сказали, що такого тут бути не може. Це 14 хлопців, з них лише один міг говорити", – розповіла Мицько в коментарі Суспільному.

Мова йде про приблизно 15 осіб, частина з яких були у масках, іншу частину вдалося ідентифікувати. За словами Мицько, нападники хотіли переконати адміністраторку та єдиного на той час відвідувача у неправильності виставок та частини проєктів, які створюються у Центрі.

У Львові невідомі напали на муніципальний мистецький центр
Фото нападу з камер відеоспостережень. Надано Львівським муніципальним мистецьким центром.

Зловмисники провели у центрі приблизно 10 хвилин – після виклику поліції вони покинули артцентр. Мицько вважає, що це був організований напад. Наразі ведуться оперативно-слідчі дії. Крім того, в культурному центрі попросили підсилення охорони самої виставки й приміщення.

В поліції журналістам Суспільне Львів розповіли, що наразі встановлюють усі обставини події та особи причетних. Речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська сказала, що вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч.2 статті 296 ("Хуліганство").

У Львові невідомі напали на муніципальний мистецький центр
Фото нападу з камер відеоспостережень. Надано Львівським муніципальним мистецьким центром. Фото з камер відеоспостережень

У коментарі Суспільному директорка розповіла, що напад був скоєний через виставку митця Давида Чичкана "Стрічки та трикутники", яка розпочалась в мистецькому центрі 4 лютого.

"Вона є зовсім безобідна. У ній є портрети Лесі Українки, Михайла Драгоманова, Івана Франка, в ній є перепрочитання їхніх текстів і бачення розвитку України", – розповіла Мицько. Також вона зазначила, що Давид Чичкан не є однозначним художником, він любить компрометувати різні теми – на що і зреагували "якісь праворадикальні рухи".

"Дуже смішно. Наша минула виставка, яка тривала майже три місяці, висвічувала АТО, історії добровольців, які пішли воювати за Україну. Це була документальна виставка про історію боротьби українців проти росіян. І дуже дивно, бо я нікого з тих молодиків там я не бачила. Бо їм це нецікаво, їм цікаво лише приходити на шорох, коли інша частина суспільства представляється", – коментує напад Яна Мицько.

Як вказано на сайті Львівського муніципального мистецького центру, у виставці Давид Чичкан "розмірковує про українську ідею та українську ідентичність й представляє візуальну естетику, розроблену ним для майбутнього поступу українства". Виставка художника триватиме до кінця місяця.

"У серії графічних робіт, що стилістично відсилають до політичного плакату кінця ХІХ – першої половини ХХ століть, художник зображає уявну, альтернативну, втрачену або майбутню Україну, що стає для нього ескапістським притулком в часи неолібералізму та загострення імперіалістичної загрози з боку Кремля".

Про напад у себе в соцмережі також розповіла дружина мера Львова Андрія Садового – мистецтвознавиця Катерина Кіт.

"Неділя, ранок – не найлюдніший час! Щоби не відставати від загальної "струї" "правих" робити напади на мистецькі акції, які не є правильними, бо то вони так вирішили!?", – написала Катерина Кіт.

Що відомо

  • Львівський муніципальний мистецький центр відкрився 19 жовтня 2020 року. Це перша інституція в місті, націлена на реалізацію проєктів у сфері сучасного мистецтва і створена на виділені кошти з міського бюджету.
  • У муніципальному просторі є лекторій, галерея та кав'ярня. З усього простору 100 м2 займатиме простір для виставок. На ремонт приміщення з міського бюджету витратили 8 мільйонів 700 тисяч гривень.
  • Міжнародна архітектурна платформа ArchDaily опублікувала на своєму сайті матеріал про створення та дизайн Львівського муніципального мистецького центру.
  • Давид Чичкан (1986) — сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві та перетворює власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з графікою, живописом, стріт-артом і перформанс.
  • Автор проєктів "Портрети, які говорять" (Bereznitsky Art Foundation, Київ, 2020), "Втрачена можливість" (Центр візуальної культури, Київ, 2017), "Під час війни" (Артсвіт, Дніпро, 2016). Живе та працює в Києві.

Читайте також

Десять українських митців десятиріччя. Рейтинг Костянтина Дорошенка

10 геніальних українських художників, яких знає увесь світ

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок