Barleben: "Любов – це константа у світі змін"

Barleben: "Любов – це константа у світі змін"

Barleben: "Любов – це константа у світі змін"
. Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Фіналіст Національного відбору на пісенний конкурс Євробачення-2022 Олександр Барлебен видав конкурсну пісню Hear My Words. В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь артист розповів про те, яке послання несе у своїй конкурсній пісні, чому він, у минулому капітан СБУ та ветеран АТО, обрав кар’єру соул-виконавця, та про амбітні плани проєкту Stop the War.

Я вважаю себе певною мірою єврофаном

Коли саме ти зрозумів, що хочеш на Євробачення?

З Євробаченням у мене взагалі довга історія. Я дивлюся його з моменту першого долучення України до конкурсу. І я вважаю себе певною мірою єврофаном. Я пам’ятаю майже всіх представників. Але зрозумів, що хочу на Євробачення саме тоді, коли з’явилася пісня, з якою ми пройшли на цей Нацвідбір. Бо Євробачення – це завжди про якийсь серйозний меседж, про щось ґрунтовне і потрібне.

Як змінилося твоє життя після того, коли ти дізнався, що ти у фіналі Нацвідбору? Ти висипаєшся?

Я дуже слідкую за сном, бо можна не поїсти, але поспати треба. Я сплю 4-5 годин на добу. Поки цього вистачає, але розумію, що треба тримати сон в балансі. Звісно, є певне навантаження, бо ми хочемо, щоб усе було професійно, якісно. І ми продумуємо, як зробити наш номер так, щоб нічого не відволікало і не заважало донести головний меседж.

Barleben: "Любов – це константа у світі змін"
Співак Barleben. Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Ти вважаєш, що твоя пісня є найкращою?

Я вважаю, що наша пісня є мегадостойною, щоб представляти Україну в Турині. Але обирає глядач. Взагалі Євробачення славиться тим, що перемагає та пісня, яка найбільше резонує цього року. Якщо, наприклад, минулого року перемогла рок-пісня, то це не означає, що цього року переможе пісня в такому ж стилі. Запити щороку різні. Тому важливо, якими є внутрішні запити людей, які є цільовою аудиторією Євробачення.

А про що пісня Hear My Words?

Пісня про те, що ми зараз живемо в еру інформаційного шуму, негативу, агресії, стресу. Для того, щоб зцілитися, ми маємо згадати про любов. Пригадати, як любити себе, ближнього. Коли людина перебуває в любові, вона думає про те, як творити, а не руйнувати. Моя пісня Hear My Words про те, що любов – це константа у світі змін.

Життя дуже цінне, і ти не маєш стільки часу, скільки очікував

Олександре, ти чи не найзагадковіший учасник Національного відбору на Євробачення – 2022. Капітан СБУ, атовець, а тепер – фіналіст Нацвідбору. Поділися, яким твоє життя було до музики?

Життя було зовсім іншим. Але коли ти проходиш все це, то розумієш, що життя дуже цінне і що ти не маєш стільки часу, скільки очікував. Приходить певне розуміння того, що ти маєш далі робити, в чому ти можеш бути ефективніший. Мені зрезонувала музика, і тому я кардинально все змінив.

Зараз у моєму житті багато світла, багато музики, багато класних людей, яких я зустрічаю, яким я безмежно вдячний, що вони з’являються саме в той момент, коли потрібні. Так було і з конкурсною піснею: буквально в останню ніч її переробляють і видають дійсно крутий результат.

Було чотири версії аранжування. Ми записали демоверсію, там був настільки крутий фортепіанний варіант, що дуже хотілося зберегти всю цю лаконічність і красу. Неймовірно красиво поєднувалися голос та інструмент. В результаті ми об’єднали всі чотири версії аранжування в одну й отримали ту пісню, яку ви зараз чуєте.

Barleben: "Любов – це константа у світі змін"
Співак Barleben. Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Як відреагували твої рідні, коли ти вирішив змінити сферу діяльності? Не переживали, що тепер у фінансовому плані не буде стабільності?

В мене неймовірна родина. Звісно, вони були здивовані, що я вирішив піти у світ музики, у галузь, про яку я нічого не знаю. Але вони прийняли мій вибір. Я достатньо дорослий, щоб обирати сам свою долю. Я б не хотів перекладати відповідальність за щось на своїх батьків або на родину, бо це моя відповідальність, це моє рішення.

Війна є найгіршим способом комунікації та вирішення конфліктів

Розкажи про свій соціальний проєкт "Stop the war"?

Ми підготували англомовну композицію про війни у всьому світі. Звісно, в основу покладено досвід війни на Донбасі. Ми хотіли показати цим треком, відеороботою і проєктом, що війна є найгіршим способом комунікації та вирішення конфліктів. В Україні ми змушені війну цю вести, але тут мова про щит, а не про меч.

Якої мети ти хочеш досягти цим проєктом?

Мені здається, що необхідно нагадувати людям про наслідки війни. Ми всі сильно сфокусовані на своєму житті, тому не завжди згадуємо, як виглядає війна. Коли ми говоримо про війну не тільки в Україні, а й по всьому світу, ми не завжди відчуваємо цей страх, цей біль, цю агресію. Не усвідомлюємо масштаб наслідків.

І я вірю у силу людей. Вірю, що якщо люди об’єднаються проти війни, то її не буде. Це головна ціль проєкту. Він досі не завершений, адже він завершиться лише тоді, коли не буде у світі війни. Зараз ідуть перемовини, щоб виступити з піснею "Stop the war" на Генеральній Асамблеї ООН. Адже кожне рішення політики повинні приймати з урахуванням того, як воно впливатиме на людей.

Хтось робив щось схоже у Генеральній Асамблеї ООН?

Так, робила Beyoncé. Її виступ був присвячений голоду в Африці. Як на мене, це було ефективно, були мільйони переглядів. Це спонукає людей до того, щоб допомагати іншим.

Ти говорив, що вчишся в Berkleе. Це той самий всесвітньо відомий Berklee College of Music?

Я зараз проходжу там кілька онлайн-курсів. Вивчаю вокал. Бо в мене військово-юридична освіта, кілька іноземних мов, але музичної освіти немає. Я брав кілька уроків сольфеджіо, я вивчав, як грати на гітарі. Але мене зацікавила ще й західна школа.

У своїх попередніх інтерв’ю ти говорив, що не знайомий ні з ким із учасників Нацвідбору.

Нічого не змінилося.

Тобто, ти не знаєш своїх конкурентів?

Я не розглядаю Нацвідбір як конкурентне середовище. Я знаю, що ми абсолютно різні. Тому конкуренції в класичному розумінні не може бути. Це як порівнювати червоне і гостре.

Я знайомий з творчістю Аліни Паш, дивився минулий національний відбір, у якому брали участь Cloudless. Але я тут займаю позицію, що ми маємо класну пісню, яку пропонуємо глядачам і журі оцінити та зрозуміти, чи цього року має поїхати саме вона. Це більше про пропозицію і про вибір.

Що відомо

  • Фінал Національного відбору на Євробачення-2022 відбудеться у форматі телевізійного концерту 12 лютого о 18:30 в прямому ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ.
  • Виробництвом телеверсії фіналу Нацвідбору займається компанія "Френдс Про ТВ", яка також створить резервний запис виступу переможця Нацвідбору для показу під час проведення Євробачення-2022 в Італії та забезпечить постановку номера в Турині.
  • Зазначимо, що до Суспільного надійшло 284 заявки на участь у Нацвідборі. 17 січня було оголошено 27 учасників, які потрапили до лонглиста Національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення-2022.
  • Суспільний мовник, як член Європейської мовної спілки, є організатором Національного відбору на участь у 66-му Пісенному конкурсі Євробачення-2022.
  • Нагадаємо, господарем цьогорічного Євробачення-2022 є місто Турин в Італії. У конкурсі візьме участь 41 країна. Великий фінал відбудеться на арені Pala Olimpico 14 травня; півфінали — 10 та 12 травня.

Читайте також

Підписуйтесь на подкаст "Вікенд Нової Музики", щоб почути це інтерв'ю та музичну імпровізацію з Олександром Барлебеном, та першими дізнавайтеся про найпомітніші новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок