У Франції хірург спробував продати рентген жертви теракту у форматі NFT

У Франції хірург спробував продати рентген жертви теракту у форматі NFT

У Франції хірург спробував продати рентген жертви теракту у форматі NFT

Еммануель Масмежан, хірург лікарні Жоржа Помпіду в Парижі, спробував продати рентгенівський знімок своєї пацієнтки, жертви теракту в "Батаклані", як NFT. Тепер йому загрожує судовий розгляд. Про це повідомляє the Guardian.

На знімку помітна куля від автомата Калашникова, яка застрягла поруч із кісткою у передпліччі жінки. Масмежан оцінив його у $2776 доларів (близько 80 тис. грн) та виставив на платформі OpenSea.

На сторінці аукціону хірург описав свою пацієнтку як "дівчину, яка втратила свого хлопця внаслідок бійні, влаштованої бойовиками "Ісламської держави" на музичному майданчику". Хірургу загрожує судовий позов і дисциплінарне стягнення, а дівчина, як запевняє її адвокатка, була "вкрай шокована", дізнавшись про те, що відбувається.

"Цей лікар, не задовольнившись порушенням обов'язку зберігати лікарську таємницю, подумав, що було б непогано описати особисте життя молодої жінки, зробивши її дуже впізнаваною", – заявила адвокатка жінки Елоді Абрахам.

Сама постраждала, яка побажала залишитися анонімною, заявила, що 23 січня Масмежан зателефонував їй і "почав виправдовуватися, не висловлюючи при цьому жодного жалю та співчуття до неї".

Напад на клуб "Bataclan" був частиною серії терактів зі стріляниною та вибухами у столиці Франції в ніч на 13 листопада 2015 року, які забрали життя 130 людей.

NFT або non-fungible token – особливий тип криптовалюти. Цифровий сертифікат, який відрізняється від інших своєю невзаємозамінністю. Кожен NFT унікальний, тому його використовують, аби підтвердити право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.

Читайте також

На початок