Про 50 років "великого погрому" — на Радіо Культура. Розклад програм

Про 50 років "великого погрому" — на Радіо Культура. Розклад програм

Про 50 років "великого погрому" — на Радіо Культура. Розклад програм
Суспільне

Протягом 12-14 січня 1972 року в Києві та Львові було заарештовано дев’ятнадцять українських митців — учасників різдвяної коляди. 12 січня про причини, значення та наслідки тих подій говоритимуть у програмах Радіо Культура.

Про це повідомляє Суспільне.

За ґратами опинилися, зокрема, Іван Світличний, Василь Стус, Євген Сверстюк, Зіновія Франко, Леонід Селезненко, Леонід Плющ, В’ячеслав Чорновіл, Ірина Стасів-Калинець, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Михайло Осадчий, Ярослав Дашкевич (подія відома також як "Арештована коляда").

Надалі спецоперація призвела до масового погрому української інтелігенції та сотень арештів із більш суворими викликами, аніж у 1960-х роках.

О 8:10 у програмі "Культура.live" про це говоритимуть зі старшим науковим співробітником відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України Національної академії наук Олегом Бажаном.

Об 11:10 у програмі "Про Закон і Благодать" Вадима Карп’яка говоритимуть про дисидентів тоді й тепер. Що ми знаємо про їхню боротьбу? Як вони вплинули на становлення сучасної України? Гостя: журналістка Дарка Гірна.

О 12:10 у "Кружлянні слів" Олени Гусейнової перекладачка Роксоляна Свято говоритиме про коляду і вертеп у поезії Стуса, Чубая і Калинця та міркуватиме про те, чи був у ній політичний підтекст.

О 21:00 у програмі "Радіотеатр" звучатиме "Палімпсест" — радіоверсія моновистави за творами Василя Стуса у виконанні актриси Галини Стефанової. Автори сценарію: Галина Стефанова, Роман Веретельник та Дмитро Стус.

О 22:40 темі "великого погрому" буде присвячена програма "Амфітеатр". Гостя: директорка Музею шістдесятництва Олена Лодзинська.

Окрім того, 11 січня о 21:00 на Радіо Культура прозвучить радіофільм "Всеприсутність", присвячений пам'яті літературознавиці й перекладачки, учасниці руху шістдесятників Михайлини Коцюбинської.

Що відомо

  • 12 січня до 50-х роковин від початку "великого погрому" — операції КДБ "Блок" проти українських дисидентів суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже спецвипуск власного проєкту "Культові українці. Незалежні люди", присвяченого постаті Алли Горської, а також документальні передачі "Василь Стус. Феномен "суток", "Левко Лук’яненко. Йти за совістю" та "Секретний архів КДБ".
На початок