Розпочинається перший фестиваль на честь Богдана Ступки: з чого складається програма

Розпочинається перший фестиваль на честь Богдана Ступки: з чого складається програма

Розпочинається перший фестиваль на честь Богдана Ступки: з чого складається програма
.

19-21 листопада у Києві пройде перший міжнародний фестиваль "Код Ступки", присвячений 80-річчю українського актора Богдана Ступки. Актор неодноразово озвучував плани проводити подібний захід, де Україна було би місцем знайомства з театральною культурою країн Закавказзя, Прибалтики та Польщі.

На перший фесиваль організаторам вдалося запросити митців з Грузії. Програма триденного фестивалю складається з театральних, візуальних та поетичних проєктів.

Розпочинається перший фестиваль на честь Богдана Ступки: з чого складається програма

19 листопада

Показ вистави "Кінець гри" за п'єсою Семюеля Беккета грузинського театру ім. Шота Руставелі у постановці Роберта Стуруа за участі Давида Уплісашвілі, Гога Барбакадзе, Левана Берікашвілі, Нани Пачуашвілі.

"Кінець гри" присвячений пам'яті композитора Гії Канчелі, багаторічного співавтора та друга Роберта Стуруа. Вистава розпочнеться о 19:00 у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка.

20 листопада

У кінотеатрі "Ліра" протягом дня (з 12:00 до 20:00) в рамках ретроспективи Богдана Ступки покажуть стрічки "Білий птах з чорною ознакою", "Осяяння", "Із життя Остапа Вишні", "Молитва за гетьмана Мазепу".

21 листопада

У театрі "Сузір’я" пройде презентація збірки "14 GB" — проєкту, який викликав резонанс як "гімн теперішньої Грузії", є поетичним досвідом переживання війни та розуміння фігури "Іншого" через розповідь про події в Абхазії. Подія супроводжуватиметься дискусією за участі дослідників із Тбіліського державного університету імені Іване Джавіхішвілі та науково-дослідного Центру україністики імені проф. Отара Баканідзе.

У галереї Vakulenko art consulting відкриється спільна виставка грузинських та українських художників: Владислава Шерешевського, Юрія Вакуленка, Миколи Журавля, Петра Лебединця, Матвія Вайсберга, Анатолія Криволапа, Давида Шарашидзе, Руслана Агірби, Гії Миминошвілі, Бадрі Губіанурі, Тамаза Аваліані.

Також під час відкриття фестивалю 20 листопада пройдуть виступи Тбіліського колективу "ХОРАЛ", Національного народного хору України ім. Григорія Верьовки та етноджазового DUDU Band (Україна-Грузія).

Що відомо

  • Ініціаторами фестивалю є Ірина Батько-Ступка та "Фонд Богдана Ступки". Фестиваль відбувається за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, ексклюзивного перевізника Flyuia_me, Посольства України в Грузії.
  • Кабінет Міністрів затвердив план заходів з відзначення 80-річчя Богадана Ступки із запізненням — через два місяці після дня народження актора. Обсяг фінансування — 2 млн гривень, які мають витратити на "встановлення меморіальної дошки-горельєфа", яку відкрили 27 серпня, проведення фестивалю "Код Ступки", створення музею-квартири Богдана Ступки у Львові, а також "опрацювання питання" щодо присвоєння одному зі скверів у Києві імені Богдана Ступки".
  • Створення скверу Богдана Ступки у Києві викликало скандал. 6 жовтня 2021 року Комісія з питань найменувань Департаменту суспільних комунікацій КМДА прийняла рішення змінити назву скверу імені Чкалова на сквер імені Богдана Ступки. З подібною ініціативою до Комісії звернувся Фонд мені Богдана Ступки. Однак громада району незгодна з перейменуванням. Громада не виключає, що перейменування скверу — частина плану незаконної забудови скверу, яка розпочата декілька років тому і ведеться на земельній ділянці по вулиці Олеся Гончара, 55 Б.

Читайте більше

Ірина Ступка про горельєф та виставку до 80-річчя Богдана Ступки: "Він ніколи не хотів пам'ятника"

На початок