На YouTube-каналі Ukranimaua вийшов перший епізод мультсеріалу "Дивосвіт", заснований на естетиці відомої української художниці Марії Примаченко. Героями стали химерні псевдоміфічні істоти з картин мисткині, пише Yabl.
Деякі герої "Дивосвіту" майже повністю повторюють свій оригінальний художній образ із картин, але є й ті, яких трохи змінили. Для розкриття сюжету також намалювали нових персонажів.
Творці прагнули відтворити не лише візуальний стиль Марії Примаченко, а й емоційну атмосферу творів. Анімація передає веселий настрій глядачам, що відчувається й у більшості картин художниці.
Для створення 10-хвилинної серії вручну зробили понад 4000 малюнків, більшість із яких виконала режисерка Марина Медведь, а решту – аніматор Михайло Тітов.
Сценарій написала Марина Меднікова, а музику – Петро Тихонов. Продюсером проєкту став Євген Татарінов. Також участь у проєкті взяв відомий український художник-постановник Едуард Кіріч. Ролі озвучили Олеся Чечельницька, Катерина Сергєєва, Роман Чупіс і Анастасія Жарнікова.
За словами режисера, перший епізод створили за 3 місяці, водночас автори мультсеріалу вже мають синопсиси 11 наступних серій.
Що відомо
- Марія Примаченко — українська народна художниця, малювала в жанрі "наївного мистецтва".
- Мисткиня народилася і прожила все життя в селі Болотня на Київщині. Про ранню творчість згадувала: "Починалося все це так. Якось біля хати, над річкою, на заквітчаному лузі пасла я гусей. На піску малювала всякі квіти, побачені мною. А потім помітила синюватий глей. Набрала його в пелену і розмалювала нашу хату".
- Примаченко надихалася хатніми розписами, орнаментальним та пісенним багатством. Її творчість увібрала розмаїту школу народного мистецтва, багатовікову культуру народу: від медяників у вигляді фантастичних звірів, весільних виробів з тіста, якими славилася вона в селі, і старовинних тканин, килимів, вишивок, вибійок.
- 1936 року на І Республіканській виставці народної творчості картинам Примаченко надали цілий зал. За участь Примаченко нагородили дипломом першого ступеня. Відтоді її твори з незмінним успіхом експонуються у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі.
Читайте також
У Саудівській Аравії відкрився перший у світі музей у літаку
У вільний доступ виклали українські журнали про культуру, які видавалися 100 років тому
Драму-феєрію Лесі Українки "Лісова пісня" вперше видали азербайджанською мовою