23 жовтня на місці старого радянського бювету в артпросторі "Джерело", що на вул. Богдана Хмельницького, 16, у Києві, відкриється фінальна виставка "Осінь бінарності". Це цілодобовий мистецький майданчик, де упродовж двох місяців будуть представлені 4 цикли відеовиставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер.
Українська перформерка та ВІЛ-активістка Панда Волкова та чеський художник Ян Матисек представлять свої відео роботи на тему гендерних викликів і гендерної політики міського життя. Виставка триватиме у форматі 24\7 і буде доступною для всіх.

"Осінь бінарності чи то епоха пізньої бінарності — визначення, яке ми пропонуємо для часу, у який живемо.
Активна меншина виходить з підпілля, легально приймає у свої руки інструменти влади, де-радикалізується, зберігаючи, втім, в очах консервативної більшості образ приголомшливої радикальності, та набуває впливу. Супротив прихильників старого світу набуває чітких істероїдних рис, а молодь ясно бачить, за ким майбутнє, і робить вибір", — ділиться куратор проєкту Микита Кадан.



Panda, вона ж Маша Волкова, через воєнні дії на Донбасі у 2014 році переїхала до Києва, де живе й працює дотепер. Перформерка шукає нові способи привернення загальної уваги до тем ЛГБТ та ВІЛ-дискримінації, тому її діалог зі спільнотою можна охарактеризувати як мультиартову діяльність з глибоким соціальним контекстом. У форматі виставкової роботи бере участь вперше, проте вже з першого разу спробувала себе одночасно і у якості режисерки, і акторки.
"Суспільство наповнене стереотипами, з якими ми всі рано чи пізно стикаємося в незалежності від біологічної статі, країни, віку. У нашому суспільстві до сьогодні ця тема багато в чому залишається табуйованою або навіть швидше очевидною, що не дозволяє багатьом людям дізнатися ближче в першу чергу себе.
Гендерний простір наповлений в повсякденному житті безліччю умовностей. Працюючи з цією темою, я можу глибше пізнавати себе, свої кордони (або, можливо, навіть свою необмеженість), руйнуючи бар'єри нормальності, які нам прищеплюються в суспільстві.
І це процес не про те, щоб зруйнувати весь навколишній світ, який наповнений зрозумілістю, це про те, щоб стати ширше, більше, усвідомленіше, а значить щасливіше, позбавляючись від традиційного порядку речей", — ділиться Панда Волкова.

Ян Матисек — художник і сценічний художник. Він створює власні історії та міфи із зовнішніх та внутрішніх рефлексій, а через їх асоціації та причинно-наслідкові зв’язки пояснює явища між небом та землею. Його мистецька практика ґрунтується на ідеях трансгуманізму, екофемінізму та тілесності, поєднуючи методи психотерапевтичного гіпнозу та заклинання.

Він закінчив феміністичну студію "Нові медіа 2" в AVU у Празі, студію сценографії в JAMU у Брно та пройшов стажування в UdK у Берліні на студії експериментального фільму. Працює куратором у галереї "Умакарт" у Брно.

Відкриття супроводжуватиметься музичною програмою, складеною музичним куратором Глібом Кошуковим. У програмі:
- 19.00 Little Vanya
- 20.00 Музичне дійство квір-артиста Богдана Мороза "Прагну до потоків" та гламурне хрещення піснею за участю Dim Ettra
- 21.00 Саша Воск


Слідкувати за новинами можна на сайті та сторінках Павільйону Джерело в Інстаграмі та Фейсбуці.
Що відомо
- Виставка "Осінь бінарності" відбудеться у рамках проєкту "Павільйон Джерело: Тіла в місті" — інноваційного виставкового простору у колишньому павільйоні радянського бювету на вулиці Богдана Хмельницького. Це цілодобовий мистецький майданчик, де протягом двох місяців представлені 4 цикли відео-виставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер.
- Кураторська група "Сира Нора" у складі архітекторки Богдани Косміної, художників Аліни Клейтман та Микити Кадана запевняє, що такий формат експонування спрямований на впровадження мистецтва в повсякденне життя містян поза рамками галереїв та музеїв, а також є новою формою репрезентації мистецтва у часи пандемії. Протягом роботи виставок можна долучитись до публічних програм: лекції, тренінги, воркшопи.

Читайте також
У чому успіх фільму про підлітків "Стоп-Земля". Інтерв'ю з режисеркою Катериною Горностай
Актори театру "ДАХ" презентували аудіоальбом за віршами Стуса
"Музика належить кожному": в опереті відбувся безкоштовний концерт "Бірмінгем-Київ". Фоторепортаж