У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком

У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком

У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком
. Netflix

Південнокорейський серіал "Гра в кальмара" завойовував світову популярність за короткий термін. У чому секрет антиутопічного серіалу, розбиралися разом із кінокритиком Юрієм Самусенком у програмі Культура. Live на Радіо Культура.

Розкажіть, про що йдеться у серіалі "Гра в кальмара"?

Серіал розповідає історію про чоловіка Сонґ Гі Хуна, який живе з матір'ю — у нього дуже багато кредитів, він винний гроші ледь не половині Кореї. Йому роблять пропозицію зіграти в просту гру, в якій він може виграти достатньо відчутну для нього суму. І коли він дізнається, що у цій грі є можливість виграти ще більше, то він, як звичайна азартна людина, спокушається.

У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком
Netflix

Сонґ Гі Хун потрапляє на закритий острів, а разом з ним ще 455 людей, які теж взяли участь у грі. Вони грають у дитячі корейські ігри, вони прості, тож впізнавані і в нашій країні. Під час першої гри він розуміє, що якщо програє, то йому пустять кулю в лоба. Правила дуже жорстокі, але виграш — 38 млн доларів.

Чим серіал такий привабливий, у чому його феномен? Здавалося б, класична антиутопія з додаванням соціальної тематики.

У серіалу, крім цієї теми, дуже впізнаваний стиль — дуже багато кольорових і візуальних посилань на трендові речі. Продажі взуття бренду Vans виросли майже на 800% завдяки рекламі в серіалі.

Шоуранер "Гри в кальмара" Гван Дон Хьок говорить, що йому важливо, щоб глядач у першу чергу співпереживав персонажу, а не заплутувався у складних правилах гри. Він розуміє, що треба приділити увагу героям серіалу, а не історії.

Але й історія у нього потужна — він написав її близько 10 років тому. Автор сам був дуже бідним, і навіть цей сценарій не міг писати без перерв, тому що йому довелось одного разу продати ноутбук, щоб сплатити борги і забезпечити свою родину.

У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком
Netflix

Увага, спойлер!

Глядач думає, що головний герой буде весь серіал грати в гру, але одразу після першої серії він з усіма людьми, які вижили після першої гри, дізнається, що вони можуть повернутися додому. За правилами це можливо, якщо так вирішить більшість гравців. Грошова нагорода в такому разі буде розподілена між родинами загиблих учасників.

Учасники гри вибирають поїздку додому, але там вони дізнаються, що вони ще більш непотрібні, ніж вони вважали раніше. Їхня мотивація грати у гру стає сильнішою. Вони вважають, що життя у Сеулі, де вони мешкають, — це пекло, а таємничий бункер, у якому вони знаходяться на острові, може подарувати їм якщо не багатство, то хоча б віру в себе, самовпевненість.

Чи не є "Гра в кальмара" переспівом давно відомих сюжетів?

Так, це впізнавана історія. Шоуранер Гван Дон Хьок надихався переважно мангою, зокрема "Королівською битвою"Японський художній фільм 2000 року режисера Кіндзі Фукасаку за однойменним романом Косюна Такамі.. Південна Корея — країна, яка експортує дуже багато соціальних тем.

У 2019 році, коли "Паразити"Південнокорейська драма 2019 року режисера Пон Чжун Хо. виграли (премію Оскар, — авт.), стало зрозуміло, що цій країні є що показати креативного і оригінального. І це буде разюче відрізнятися від того, що ми бачили в Голівуді, в Європі і що ми знімаємо самі. У Кореї дуже велика проблема із розподілом на бідних і багатих, ця проблема знайома всьому світові, і це один із маркерів, чому цей серіал знаходиться в топах.

У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком
Netflix

Але зі стрімінговим сервісом Netflix є цікава історія — коли 17 вересня вийшов серіал, то ніхто не розумів, як багато людей його подивилися. Netflix дуже рідко публікує ці дані. Тоді на стрімінгу у топі був серіал "Бріджертони". Але голова контенту Тед Сарандос сказав, що, на його думку, новий південнокорейський серіал "Гра в кальмара" стане найпопулярнішим серіалом за всю історію стрімінгу. Підписники Netflix зацікавились і захотіли дізнатися, про що мова, і таким чином почалася хвиля. Імовірно, Тед Сарандос навіть не сказав правди. Натомість сказати це саме про "Гру в кальмара" — дивне рішення з його боку, адже другий сезон серіалу досі під питанням.

У чому феномен серіалу "Гра в кальмара" — говоримо з кінокритиком
Netflix

Що відомо

  • "Гра в кальмара"— південнокорейський вебсеріал в жанрі виживання, пригодницького бойовика, трилера і драми. Режисером і автором сценарію став Гван Дон Хьок.
  • Серіал, що складається з дев'яти епізодів, оповідає про групу людей, яким потрібні гроші. Вони приймають дивне запрошення взяти участь у дитячих іграх. На переможця чекає привабливий приз, але ставки тут смертельні.
  • "Гра в кальмара" став першим південнокорейським серіалом, який увійшов у топ-10 серіалів Netflix за переглядами по світу. Він посів перше місце у 90 країнах світу, зокрема в США та Великій Британії.
  • Гван Дон Хьок прокоментував, що на його думку, серіал став популярним "через іронію, що невдахи-дорослі ризикують своїм життям, аби виграти дитячу гру", а також відомість та простоту ігор, які дозволили серіалу зосередитися на персонажах. Різноманітність персонажів, до яких належать люди з нижчого та середнього класів суспільства, також посприяла залученню авдиторії та співпереживанню глядачів.

Читайте також

Фільм за серіалом "Гострі картузи" знімуть у 2023 році

Disney подав позов до суду, аби зберегти права на персонажів всесвіту Marvel

Останній фільм про Джеймса Бонда побив рекорд касових зборів перших вихідних

На початок