Disney подав позов до суду, аби зберегти права на персонажів всесвіту Marvel

Disney подав позов до суду, аби зберегти права на персонажів всесвіту Marvel

Disney подав позов до суду, аби зберегти права на персонажів всесвіту Marvel

Компанія Disney подала судовий позов щодо брата головного редактора Marvel Comics Стена Лі та родичів інших творців коміксів Marvel, щоб зберегти ексклюзивні авторські права на персонажів цього всесвіту супергероїв, пише The Hollywood Reporter.

Позови Disney стосуються спадкоємців низки відомих авторів: Стіва Дітко, Дона Ріко, Дона Хека та Джина Колана.

Компанія хоче закріпити за собою авторські права на низку найвідоміших персонажів, які щороку приносять мільйони доларів прибутків: Залізну людину, Людину-павука, доктора Стренджа, Людину-мураху, Яструба, Чорну вдову, Сокола, Тора тощо.

Американське законодавство передбачає, що якщо авторські права на твір художника перебувають у його роботодавця, то через певний час сам автор або його спадкоємці можуть просити передати ці права.

Але Disney наполягає, що Marvel мала виключний творчий контроль над створенням персонажів та коміксів та платила авторам за контрактом.

Позов Disney з'явився після того, як у серпні спадкоємець Стіва Дітко подав заяву про припинення дії авторських прав компанії на персонажа Людини-павука, який вперше з’явився у коміксах у 1962 році. Якщо суд стане на його сторону, у червні 2023 року Marvel має відмовитися від прав на цього героя.

Це не перший позов щодо авторських прав на всесвіт Marvel, із яким стикнулась компанія Disney. Наприклад, Ларрі Лібер, який працював у Marvel як письменник, у травні подав аналогічну заяву. У липні акторка Скарлетт Йоганссон подала до суду на Disney через те, що кінострічку "Чорна вдова", де вона виконала головну роль, одночасно презентували у кінотеатрах та на стрімінговому сервісі. Через це, за словами акторки, вона отримала набагато менший прибуток, ніж могла б.

Читай більше про комікси

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант