Незалежні книгарні США продовжують боротьбу проти монополії Amazon

Незалежні книгарні США продовжують боротьбу проти монополії Amazon

Незалежні книгарні США продовжують боротьбу проти монополії Amazon
.

Незалежні книгарні у Сполучених Штатах Америки продовжують кампанію проти монополії Amazon напередодні великого розпродажу Amazon Prime Days. Про це повідомили на сайті Американської асоціації книгорозповсюджувачів (ABA).

Впродовж 20-21 червня вітрини книжкових магазинів покрили картонними шпалерами, що нагадують коричневі коробки компанії Amazon. На них надрукували гасла "Amazon, залиш дистопію для Орвелла", "Книжки, які радять реальні люди, а не моторошний алгоритм". Крім того, біля книгарень розклали картонні коробки з символікою кампанії, а саме з хештегами #boxedout та #shopindie.

Таким чином вони намагаються привернути увагу людей на наслідки "зручних" покупок в Amazon: зростаючий вплив компанії на ринку негативно позначається на місцевих спільнотах – скороченням робочих місць і зменшенням податків для місцевої економіки. Згідно з дослідженням Prime Numbers, 28% всіх доходів від незалежних книжкових магазинів повертається в місцеву економіку – у порівнянні з 4% після покупок на Amazon.

У 2020 році незалежні книгарні Америки об'єдналися у маркетинговій кампанії проти гіганта онлайн-комерції Amazon, який проводить у червні промокампанію і розпродаж Amazon Prime Days. Слоганом рекламної кампанії став вислів "boxed out", або "вигнані" – гра слів, яка символізує витіснення онлайн-гігантом приватних книжкових магазинів.

За статистикою, під час пандемії в США щотижня закривався як мінімум один книжковий магазин, тоді як загальні продажі книг в країні зростали з кожним днем. Американська асоціація книготорговців (American Booksellers Association, ABA) та організатор кампанії #BoxedOut вважає, що зростання продажів сталося насамперед коштом збільшення числа покупок на сайті Amazon.

"Незалежні підприємства по всій країні вносять різноманітність, характер і людяність в наші спільноти, і вони потребують нашої підтримки. Без них ми просто ще одна коричнева коробка", – заявила генеральна директорка ABA Еллісон Гілл.

Тим часом понад 41 тисяча людей підписали інтернет-петиції про заборону мільярдеру Джефу Безосу повертатися на Землю після того, як він вирушить у космічний політ в липні.

Автори першої з них стверджують, що "мільярдери не повинні існувати ані на Землі, ані в космосі, але якщо вони вирішили полетіти, то хай там і лишаються". Дану петицію підписали понад 23 тисячі осіб.

Читайте також

Amazon назвав найпопулярніші книги 2020 року

Портал Goodreads назвав найкращі книжки 2020 року за версією 5 млн читачів

Які фільми та книжки найчастіше гуглили українці у 2020 році

На початок