У Києві стартував 50-й міжнародний кінофестиваль "Молодість"

У Києві стартував 50-й міжнародний кінофестиваль "Молодість"

У Києві стартував 50-й міжнародний кінофестиваль "Молодість"
Кінофестиваль "Молодість"

29 травня в Києві стартував ювілейний 50-й кінофестиваль "Молодість", який цьогоріч відбудеться з 29 травня по 6 червня. Фільм-відкриття – "Вавилон ХХ" Івана Миколайчука, який показують під Аркою дружби народів.

Фільм-відкриття 50-ї "Молодості" – "Вавилон XX" Івана Миколайчука. Cтрічку зняли за мотивами роману Василя Земляка "Лебедина зграя" про перші кроки колективізації в українському селі.

Іван Миколайчук (1941–1987) — український актор, режисер, сценарист. Зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв, зрежисував 2 фільми. Ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі "Сон" та Івана Палійчука в "Тінях забутих предків" принесли йому загальне визнання.

Режисерський дебют Миколайчука "Вавилон ХХ" здобув ґран-прі фестивалю "Молодість" і нагороду за найкращу режисуру на фестивалі в Душанбе 1980 року.

У Києві стартував 50-й міжнародний кінофестиваль "Молодість"

Офіційний слоган фестивалю 2021 — "У роздумах про вічне не пропусти Молодість". Програма кінофестивалю буде включати до 200 фільмів у Міжнародному та Національному конкурсах і Позаконкурсній програмі.

Цього року з’явиться нова секція, до якої організатори прагнули багато років – це міжнародний конкурс документальних повнометражних фільмів, але також дебютних.

Також з 5 червня по 25 липня в "Музеї кіно" Довженко-Центру відкриється мандрівна виставка "Сторіччя. Фелліні у світі", яка присвячена сторіччю від народження італійського режисера.

"Молодість" — найбільший кінофестиваль України та одна з найважливіших кіноподій України та Східної Європи. Ознайомитися з повною програмою можна за посиланням.

Читайте також

"Кінофестиваль – це ніби як вокзал": Гліб Родченков про зміни та розвиток "Молодості"

Що покажуть на кінофестивалі "Молодість 2021" – прем'єри, нова секція та Фелліні

На початок