У Києві провели брифінг про поліцейське насильство. Представник поліції не прийшов

У Києві провели брифінг про поліцейське насильство. Представник поліції не прийшов

У Києві провели брифінг про поліцейське насильство. Представник поліції не прийшов
.

У п’ятницю, 28 травня, в пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбувся брифінг, присвячений проблемі поліцейського насильства та останнім випадкам незаконних затримань, перевищення повноважень і поліцейських рейдів на культурні заклади київського Подолу.

Спікер(к)и:

 • Павло Дергачов – координатор клубу “Otel”;
 • Алла Загайкевич – композиторка, голова Асоціації електро-акустичної музики Київської організації НСКУ;
 • Павло Калюк – громадський активіст, представник громади старого Подолу, координатор ініціативи “Подоляночка”;
 • Павло Богомазов – адвокат, голова адвокатського об’єднання “Богомазов та партнери”;
 • Модераторкою була мистецтвознавиця Євгенія Моляр.
Читайте також: "Зупинимо "сафарі" міліції на Подолі": культурна та креативна спільнота Києва провела акцію протесту
Відбувся брифінг щодо ситуації на Подолі. Представник поліції не прийшов через дитяче свято
Зліва направо: Євгенія Моляр, Алла Загайкевич, Павло Богомазов, Павло Дергачов, Павло Калюк.

Павло Дергачов як представник культурної та розважальної сфери переповів події останніх днів і виступив проти поліцейського свавілля і перевищення працівниками органів своїх повноважень, що за його словами, набули системності.

За його словами, зараз діяльність поліції фактично не є охороною правопорядку і не забезпечує захист громадян.

"Сьогодні поліція – це інструмент тиску, залякування і здирництва. Слід нагадати, що згідно ресурсу "Ціна держави" з 2014 по 2019 роки Україна входить в десятку країн, які витрачають на роботу поліції у півтора рази більше (пропорційно ВВП), ніж Росія і Білорусь. При цьому за даними Світового банку про оцінку рівня верховенства права Україна в 2016 році посідала 158 місце у світі".

За словами адвоката Павло Богомазова, за різними підрахунками (адвокат запевняє, що така статистика закрита для загалу) в Україні з початку року порушено 650 кримінальних проваджень за статтею 365 Кримінального кодексу, за якою правоохоронці мають нести відповідальність за свої протиправні дії. Проте станом на травень лише 5 з них закінчились врученням підозр.

"Про що йде мова? Система сама і захищає тих осіб, які порушують права людей. Безвідносно, чи це відбувається на Подолі, чи в іншому куточку країни", – говорить адвокат.

Відбувся брифінг щодо ситуації на Подолі. Представник поліції не прийшов через дитяче свято
Адвокат Павло Богомазов.

Євгенія Моляр розповіла, що протягом декількох днів вони будуть збирати підписи до відкритого листа, який можна знайти в онлайн-формі на сторінках культурних ініціатив. Опісля цей лист відправлять:

 • президенту України Володимиру Зеленському;
 • київському міському голові Віталію Кличку;
 • голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову;
 • прем’єр-міністру України Денису Шмигалю;
 • генеральній прокурорці України Ірині Венедиктовій;
 • міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову;
 • міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку;
 • начальнику Головного Управління Національної поліції в м. Києві Андрію Крищенку;
 • депутатам Київської міської ради IX скликання.

Моляр надіслала офіційні запрошення до головного правління Подільского відділку, де їй відповіли, що нічого не можуть коментувати, оскільки триває службове розслідування.

Зрештою начальник сектору превенції відділу поліції Подільського управління поліції Валентин Кравченко пообіцяв визначити представника і запевнили, що вона обов'язково буде. Проте зранку на початку брифінгу Моляр телефонувала представниці, якою мала бути інспектор моніторінгу Анна Стрешок, проте вона сказала, що в неї дитяче свято і вона не зможе прийти.

Що відомо

 • 21 травня у Києві представники креативних та культурних спільнот провели акції протесту під стінами поліції Подолу з вимогою звільнення начальника Подільського управління поліції Києва Павла Василенка, припинення обшуків культурних закладів і притягнення до відповідальності винних у побитті художника Дмитра Бугайчука.

Перед тим, як зібратися на Хорива, організатори акції навели у Фейсбуці приклади, які на їх думку, є свавіллям поліціянтів:

 • "15-го травня о 21:00 близько 50 озброєних "правоохоронців" вдерлися на територію арт-кластеру на Нижньоюрківській 31 та зірвали два заходи – у клубі Closer та у Mezzanine. Обидва заходи відбувалися згідно з карантинними нормами й у дозволений час.
 • "Правоохоронці" вдарили, поваливши на землю, працівника Closer, намагалися зламати двері, проводили несанкціонований обшук у закладі 2c1b, у якому не було заходів, та побили його працівника.
 • Також міліціянти силоміць розігнали відвідувачів бару 20FT Radio, який розташований на вулиці: ні сам бар, ні його відвідувачі не порушували жодних норм та законів. Міліціонери у відповідь на прямі запитання не змогли навести законних підстав для своїх дій".
 • Перші напади правоохоронців на Нижньоюрківську, 31 сталися ще в 2015-му, у 2020–2021 рр. вони відбувалися набагато частіше, ніж будь-які публічні заходи в культурного осередку.
 • 27-го листопада 2020 року о 22:45 на територію Keller Bar (Кирилівська 71) увірвалися приблизно 70 силовиків та інших підрозділів. Виламавши ворота та вхідні двері, кинули всіх обличчям в підлогу, кричали, лаялися, били. Без складання протоколу було обшукано всіх відвідувачів заходу. Нагрудні камери було ввімкнено тільки по приїзду адвоката, силовики поїхали о 5-й ранку, так нікого і не затримавши".
 • В бар Хвильовий міліцейські приходять та зривають заходи щодня. В бару вже є кілька десятків протоколів та з десяток виграних судів. Найбільш гучний зрив відбувся 25-го червня 2020 року, коли спецпризначенці зірвали лекцію про поліцейське свавілля в рамках заходу від КиївПрайду".
 • В ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту "Дичка", учасника арт-кластеру Кирилівська 47Б, в 50 метрах від репетиційної студії Дмитра, бо "він підозріло виглядав".
 • За це йому розбили голову, душили, не викликали швидку, протримали на місці затримання 3 години в кайданках без укладання протоколу. Побиттям займався екс-беркут Владислав Іоанно (номер жетону 36774), який у минулому вже нападав на людей. Ще в 2017 році Іоанно з колегами напав на власника видання "Букви" і журналіста, незаконно проводив обшук автомобіля та особистий обшук.
На початок