Київрада забрала землю у майбутнього музею художника Івана Марчука

Київрада забрала землю у майбутнього музею художника Івана Марчука

Київрада забрала землю у майбутнього музею художника Івана Марчука
. uk.wikipedia.org

Київрада розірвала договори оренди на земельні ділянки, які у 2007 році віддали під будівництво Музею художника Івана Марчука. Офіційною причиною столична влада називає несплату оренди та невиконання умов щодо забудови.

Як повідомляє видання "КиевVласть", розірвати договір оренди вирішили під час засідання Київради на минулому тижні. Ініціатором став Департамент земельних ресурсів КМДА. "За" проголосувало 75 депутатів.

Рішення стосується ділянки на площі Михайлівській, 1 у Подільському та Шевченківському районах. Договори на оренду були укладені 25 лютого 2010 року і розраховані на термін до 25 лютого 2035 року.

Офіційною причиною стала несплата ТОВ "Виставковий центр-музей художника Івана Марчука" орендної плати за цю землю (станом на лютий 2019 року заборгованість становила 784,9 тисячі гривень), а також невиконання орендарем умови щодо забудови ділянки протягом трьох років після укладення договору оренди.

Київрада попереднього складу вже розглядала це питання у 2019 році. Тоді столична влада пояснила це необхідністю навести лад в історичній частині Києва, створивши туристичний маршрут через Алею художників. На орендованій музеєм Марчука землі планували облаштувати громадський туалет.

Що відомо

  • Іван Марчук — народний художник України, лауреат Шевченківської премії. У 2007 році потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, який уклала британська газета Дейлі телеграф. За своє життя створив понад 4500 картин.
  • У 2005 році президент Віктор Ющенко обіцяв посприяти створенню музею Івана Марчука. У Києві під майбутній музей заклали капсулу, презентували кілька проєктів, але музей за 17 років так і не з'явився.
  • 17 червня 2020 Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення понад п’яти млн грн з ТОВ "Виставковий центр-музей художника Івана Марчука" на користь Київської міської ради за несплату оренди земельної ділянки. Відповідач заперечував проти позову, адже музей не побудували саме через невиконання забов'язань з боку влади ані Київська міська адміністрація, ані Міністерство культури України так і не виділили на це фінансування.
На початок