Суд визнав, що Енді Воргол незаконно використав фотографії Прінса

Суд визнав, що Енді Воргол незаконно використав фотографії Прінса

Суд визнав, що Енді Воргол незаконно використав фотографії Прінса
З документів судової справи

Фотографка Лінн Голдсміт виграла позов про авторське право проти Фонду Енді Воргола. Апеляційний суд визнав, що Воргол незаконно використав знімки Прінса у своїй ілюстрації. Про це повідомляє видання Artnet News.

У 1981 році Лінн Голдсміт зробила фотосесію з Прінсом на замовлення журналу Newsweek. Тоді знімки так і не опублікували, але у 1984 видання Vanity Fair отримало права на їхнє художнє використання для ілюстрації, замовленої у Ворхола. Митець створив серію робіт "Прінс", але фотографка дізналася про це лише в 2016 році. Vanity Fair перевидав їх після смерті Прінса, не вказавши автора оригінального знімка.

"Я вдячна за рішення апеляційного суду. Чотири роки тому Фонд Енді Воргола подав до суду, щоб отримати право використовувати мою фотографію без дозволу та оплати. Я боролася, щоб захистити не лише себе, але й права всіх фотографів та митців, які заробляють на життя ліцензуванням своїх творчих робіт, вирішувати, коли і як можуть використовувати їхні твори", – каже Голдсміт.

Раніше, у 2019 році федеральний суд Нью-Йорка прийняв рішення на користь Фонду Енді Воргола.

"Він перетворив "вразливу і незручну людину" на оригінальній фотографії Голдсміт в "знакову фігуру", – заявив тоді суддя Джон Кельтл.

Голдсміт оскаржила цей вирок в апеляційному суді, аргументуючи ц тим, що твори Воргола не є трансформативним використанням її образу.

З нею погодився апеляційний суд, який визнав: що їхній попередник припустився помилки: "Окружний суддя не повинен брати на себе роль мистецтвознавця і намагатися з'ясувати наміри та значення спірних творів".

Фонд Уорхолла планує оскаржити рішення апеляційного суду.

"Понад п'ятдесят років усталеної історії мистецтва та загального консенсусу підтверджують, що Енді Воргол є одним із найбільш прогресивних художників ХХ століття. Рішення суду не змінює цього факту, а також не впливає на внесок його робіт в історію", – заявив адвокат фонду Лука Нікас в електронному листі Artnet News.

Читайте також

Яких художників найчастіше шукали в Google у 2020 році

Лувр опублікував всю свою колекцію мистецтва онлайн

Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

На початок