Архітектурне бюро показало, яким буде перше місто на Марсі

Архітектурне бюро показало, яким буде перше місто на Марсі

Архітектурне бюро показало, яким буде перше місто на Марсі
ABIBOO

Архітектурне бюро ABIBOO показало, як буде виглядати перше місто на Марсі. Будівництво міста Нюва розпочнеться у 2054 році та очікує перших постійних мешканців  вже наприкінці цього століття. Про це повідомляє Dazed.

Поселення розташується всередині скелі. Така локація дозволить захистити мешканців від радіації та метеоритів, а також забезпечить їм непряме сонячне світло. 

Мешканці Марсу будуть жити та працювати у "макробудівлях" всередині скелі, пов'язаних між собою мережею тунелів, поїздів та автобусів. Так звані "Зелені куполи" стануть місцем, де розташується штучно створений парковий простір. "Столова гора" — сектор, в якому зосередиться виробництво, енерговидобування та виробництво харчів — 50 відсотків раціону складатимуть зернові культури, решту — мікроводорості.

На узгір'ї розмістять напівпрозорі павільйони, які конструктори назвали Долиною. Там мешканці можуть зустрічатися з друзями, щоб помилуватися краєвидами Марсу. Також на цій території будуть знаходитися лікарні, школи, університети, торгові райони, спортивні та культурні установи й сільськогосподарські ділянки. Свині, кури та риба складуть незначну частину раціону населення. Здебільшого їхня цінність на Марсі буде психологічною — як свого роду свійських комунальних тварин.

Залізничні станції, які пролягатимуть через Долину, зможуть доставити вас до космічного шатла. Шатл буде літати на Землю раз на 26 місяців, а шлях додому триватиме від одного до трьох місяців.

Поселення розраховане на 250 000 людей. Квиток в один кінець — 300 тисяч доларів. Ті, хто вирішить залишитися на Марсі, за ці ж гроші отримають житло і трудовий договір. Від 60 до 80 відсотків свого трудового часу треба буде працювати на користь Червоної планети. 

Читайте також

Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

У Софії Київській з'явилася 3D-голограмма справжнього обличчя Ярослава Мудрого

На початок