JPG-картину художника Beeple продали за рекордні $69 мільйонів як NFT-токен

JPG-картину художника Beeple продали за рекордні $69 мільйонів як NFT-токен

JPG-картину художника Beeple продали за рекордні $69 мільйонів як NFT-токен
.

Аукціонний будинок Christie's продав роботу "Everydays: The First 5000 Days" (Кожен день: перші 5000 днів) художника Майка Винкельмана, відомого як Beeple, за $69,3 мільйона у вигляді невзаємозамінного токена (NFT) – про це повідомляється на сайті аукціонного будинку.

Як повідомляє The New York Times, аукціон проходив протягом двох тижнів, торги почалися зі стартової ціни 100 доларів. В останні кілька секунд торгів надійшло безліч заявок, через що аукціон продовжили на дві хвилини. Покупець колажу Beeple отримав зашифрований файл в блокчейн-форматі.

JPG-файл "Everydays – The First 5000 Days" є колажем, який складається з п'яти тисяч цифрових робіт, які Beeple малював щодня з 2007 року. Ці картини – реакція художника на події світової політики та культури.

На колажі можна помітити мультиплікаційних персонажів, Ілона Маска, Джеффа Безоса, Дональда Трампа, лідера КНДР Кім Чен Ина, Майкла Джексона, віцепрезидентів США Майкла Пенса і Камалу Гарріс.

Everydays: The First 5000 Days – перший твір цифрового мистецтва, яку Christie's продав за 255-річну історію аукціонного дому. Сума лоту побила рекорд вартості для NFT. Крім того, аукціонний будинок вперше брав для оплати криптовалюту Ethereum.

Що відомо

  • Вінкельманн створював візуальні ефекти для сценічних виступів Аріани Гранде, Нікі Мінаж, Childish Gambino, Skrillex, Джастіна Бібера і deadmau5. У грудні 2020 року колекцію з 20 його робіт продали за $3,5 мільйона.
  • Співавтор анімаційного серіалу "Рік і Морті" Джастін Ройланд продав дебютну колекцію кріптоарта за 1300 ETH (близько $ 1,65 млн) на аукціоні Nifty Gateway. У колекцію під назвою "Найкраще, що я міг зробити" увійшло 16 картин у вигляді NFT-токенів.

Читайте також

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Картину Бенксі купили за $95 тис. і спалили, щоб перетворити у предмет цифрового мистецтва

На початок