Програма "Ідемо в музей" покаже справжню Лесю Українку

Програма "Ідемо в музей" покаже справжню Лесю Українку

Програма "Ідемо в музей" покаже справжню Лесю Українку

У четвер, 25 лютого, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже спецвипуск передачі "Ідемо в музей" до 150-річчя Лесі Українки. Глядачі дізнаються всі подробиці про справжнє життя письменниці.

О 16:25 ведуча Ольга Носко проведе екскурсію музеєм Лесі Українки у Колодяжному. Літературний музей та два меморіальних будинки, де мешкала родина Косачів і письменниця провела молоді літа, розкажуть не тільки про її творчий шлях та внесок в українську культуру, а й про побут й уклад життя письменниці та її сім’ї.

«Для нас було важливо показати не бронзовий пам’ятник з підручників української літератури, а круту, сучасну і тоді, і сьогодні письменницю та людину. У Колодяжному Леся прожила найдовше — тут був родовий маєток Косачів. Поруч було озеро, на яке у дитинстві бігала письменниця, щоб їй привиділася мавка. Зараз на території можна зайти ще й у два будиночки — “сірий” батьківський та “білий” Лесин, відтворені за згадками. Але разом зі ставком, парком та самим селом виходить така дуже “Лесина” атмосфера, що дозволяє “підглянути” у її дитинство, — розповідає ведуча програми «Ідемо в музей» Ольга Носко. — У програмі ми робили акцент на житті — на тому, де Леся росла, якою була її родина та хто з родичів вливав на формування письменниці. Адже це добряче впливає, коли твоя мати — Олена Пчілка, а дядько — Михайло Драгоманов».

Глядачі дізнаються про погляди письменниці, які для її часу були неприйнятними, але зараз вважаються сучасними. Також — які стосунки мала з родиною та чому вважалася феміністкою.

Зазначимо, телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже оперу "LE", спецвипуск передачі «Культові українці: позначені гривнею», дискусію клубу бібліофагів Оксани Забужко та презентацію книги Мирослава Лаюка про Лесю Українку "Залізна вода" до 150-річчя Леся Українки.

Дивіться спецефір на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА 25 лютого — онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

На початок