Вчені навчили свиней грати в комп'ютерні ігри

Вчені навчили свиней грати в комп'ютерні ігри

Вчені навчили свиней грати в комп'ютерні ігри
.

Дослідники з Університету Пердью навчили чотирьох свиней грати в відеогру, завдання якої – перемістити джойстиком курсор до однієї зі стінок екрану. В експерименті брали участь дві йоркширські свині Гамлет і Омлет, і два міні-піга Ебоні та Айворі. Про це пише EurekAlert, саме дослідження опубліковане в Frontiers in Psychology.

Кожна тварина справлялася із завданням частіше показника випадковості. Це означає, що свині розуміли взаємозв'язок руху курсора і джойстика. Вони керували ним своєю мордою. На думку дослідників, той факт, що ці тварини без протиставлених великих пальців змогли досягти успіху в цьому завданні, "промовистий".

"Тварині нелегко зрозуміти, що її поведінка на щось впливає. Те, що свині можуть робити це, повинно змусити нас замислитися над тим, чому ще вони здатні навчитися і як таке навчання може вплинути на них", – розповіла провідна авторка дослідження Кендіс Кроні, професорка Університету Пердью і директорка Центру науки про добробут тварин Пердью.

До цього свині вже навчились виконувати прості команди на кшталт "до мене" і "сидіти". Одне з досліджень навіть показало, що свині можуть використовувати дзеркала, щоб знайти приховану їжу в загоні.

У той час, як свині не могли відповідати рівню навичок нелюдських приматів у завданні та не відповідали критеріям для демонстрації повного володіння концепцією, дослідники заявили, що недоліки можуть частково пояснюватися характером експерименту, який був розроблений для спритних, орієнтованих на зір ссавців.

В ході експерименту з джойстиком вчені виявили, що свиней не обов'язково мотивувати ласощами. Вони готові виконувати завдання просто через важливість соціального контакту з дослідниками.

Дослідження закінчилося до того, як дослідники змогли досягти більш амбітної мети: чи можна використовувати такий комп'ютерний інтерфейс, що використовує символи, для спілкування зі свинями, як це було зроблено з нелюдськими приматами.

Читайте також

Спосіб життя кіберспортсменів здоровіший, ніж у середньостатистичної людини – дослідження

Платформа Steam назвала 100 найкращих відеоігор 2020 року

На початок