Перейти до основного змісту
Ніхто не погодиться ні на яку поступку ні Криму, ні Донбасу — посол України в Польщі Боднар

Ніхто не погодиться ні на яку поступку ні Криму, ні Донбасу — посол України в Польщі Боднар

Посол України в Польщі Василь Боднар за підсумками саміту "Коаліції охочих", що відбувся 27 березня у Парижі за участі президента Володимира Зеленського, заявив, що ніхто не погодиться на територіальні поступки — ні щодо Криму, ні щодо Донбасу.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив в етері RMF FM 28 березня.

"Ми пролили стільки крові, заплатили таку ціну, що ніхто не погодиться ні на яку поступку ні Криму, ні Донбасу. Політично ми будемо боротися доти, доки останній російський солдат не покине Україну", — заявив дипломат.

За його словами, "лише питання часу", буде Крим деокупований військовим чи дипломатичним шляхом.

Боднар також вважає, що рано чи пізно США теж прийдуть до висновку, що не можна йти на поступки російському диктатору Володимиру Путіну.

"Вони бояться третьої світової війни, і йдуть у цьому напрямку, тому що йдуть на поступки агресору. Ми маємо дотримуватися нашої лінії: територіальна цілісність, відповідальність за війну та внесок у відбудову України", — додав він.

Що відомо про "Коаліцію охочих"

2 березня британський прем'єр Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть з Києвом, щоб представити мирний план Вашингтону. За його словами, таких домовленостей вдалося досягнути після розмов із Зеленським і французьким лідером Емманюелем Макроном. Окрім того, Стармер зазначав, що до цієї роботи можуть доєднатися ще одна або дві держави.

15 березня Стармер провів онлайн-зустріч "коаліції охочих" з близько 25 світових лідерів, які погодилися сприяти встановленню миру в Україні. Приєдналися представники ЄС, НАТО, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

Також у зустрічі брав участь президент Зеленський, який після цього заявив, що через тиждень імовірно організують ще одну зустріч партнерів на підтримку України. Як сказав глава держави, важливо, що ці зустрічі на підтримку України стають "майже щотижневими".

Bloomberg дізналося, що Велика Британія та Франція намагаються розробити план для зміцнення позиції України на переговорах щодо закінчення війни.

Ініціатива щодо припинення вогню

18 лютого делегації США та Росії зустрілись у Саудівській Аравії. Вони обговорювали економічні та дипломатичні відносини між країнами. Представники РФ та США домовились про поновлення дипломатичних місій, призначення країн від послів.

Вони також обговорювали російсько-українську війну. Представники адміністрації Трампа заявили, що "усі сторони" у війні мають піти на поступки для "завершення" війни. Представники Росії повідомили, що для завершення війни "необхідні дипломатичні зусилля". Україна у цих переговорах участі не брала.

11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового 30-денного режиму припинення вогню.

18 березня Трамп зідзвонився із Путіним. У Білому домі і Кремлі оприлюднили заяви, згідно з якими, Трамп і Путін домовились про відмову від ударів по енергооб'єктах та початок переговорів щодо запровадження режиму тиші на морі. Водночас Путін не погодився на повне припинення вогню, назвавши "ключовою умовою" для завершення війни припинення надання Україні військової допомоги та розвідданих.

19 березня Трамп розмовляв телефоном із Зеленським. Президент України заявляв, що підтримує припинення ударів по енергетиці, але це має бути взаємно з росіянами. Окрім цього, вони домовились доручити своїм командам вирішити технічні питання, пов’язані з виконанням та розширенням режиму часткового припинення вогню.

23 березня Зеленський заявляв, що з 11 березня є пропозиція безумовного припинення вогню, але саме Росія продовжує завдавати ударів по території України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок