Перейти до основного змісту
Україна та США не говорили про територіальні поступки — Паліса

Україна та США не говорили про територіальні поступки — Паліса

Делегації України та США не обговорювали у Саудівській Аравії територіальні поступки. Представники країн проводили консультації тільки щодо припинення вогню.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса.

За його словами, українська сторона попередила американську, що Росія тягнутиме час та висуватиме додаткові умови щодо припинення вогню.

"Це ще один доказ того, що саме українці прагнуть справжнього й справедливого миру. Нас цікавить паритетне припинення вогню, і ми будемо негайно відповідати у разі порушення домовленостей", — сказав Павло Паліса.

Також Паліса наголосив, що Україна не обговорювала визнання тимчасово окупованих територій, та що зараз делегації працюють над дієвими механізмами контролю припинення вогню та отримання ефективних гарантій безпеки.

Що відомо про домовленості про припинення вогню по енергетичних об'єктах України

25 березня США окремо домовилась з українською та російською сторонами виключити "застосування сили" проти комерційних суден у Чорному морі під час триденних перемовин у Саудівській Аравії з 23 по 25 березня. Також є домовленість про розробку механізму заборони ударів по енергетичній інфраструктурі в Україні та Росії.

В адміністрації Трампа розповіли, що делегації домовились:

  • розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах;
  • забезпечити безпечне судноплавство, виключити застосування сили та не допустити використання комерційних суден у військових цілях у Чорному морі;
  • сторони вітають пропозиції третіх країн щодо підтримки виконання енергетичних і морських угод;
  • сторони продовжуватимуть працювати над досягненням міцного та тривалого миру.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що в Ер-Ріяді досягли домовленостей щодо тиші в Чорному морі та заборони на удари по енергетичній інфраструктурі. За його словами, ембарго може почати діяти одразу після оприлюднення заяв зі сторони Білого дому.

У Росії тим часом заявляли, що ембарго на удари по енергетиці начебто діє з 18 березня і має тривати 30 днів з можливістю продовження.

Топ дня
Вибір редакції
На початок