Київський апеляційний суд залишив без змін вирок колишньому заступнику начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Криму Миколі Федоряну. У жовтні 2024 року його засудили до 12 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді.ст. 111 КК України
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Досліджені судом першої інстанції (Голосіївським районним судом Києва) докази є належними, йдеться в ухвалі Київського апеляційного суду від 6 лютого.
"Колегія суддів приходить до переконання, що підстави для скасування вироку суду першої інстанції відсутні, а тому в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити, а вирок суду залишити без змін. Ухвала суду може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня її проголошення", — йдеться в документі.
Нагадаємо, Миколу Федоряна звинувачують у тому, що він щонайменше 12 разів передавав транспорт підприємства "Чорноморнафтогаз" співробітникам ФСБ РФ та іншим незаконним правоохоронним органам Росії для проведення так званих слідчих дій і перевезення незаконно затриманих громадян України до місць ув'язнення під виглядом боротьби з терористичною організацією "Хізб ут-Тахрір".
Він свою вину заперечує. 25 листопада 2024 року написав заяву на обмін до Росії, прохання розмістили на сайті проєкту "Хочу к своим", поки що обмін не відбувся.
Що відомо про Миколу Федоряна
Микола Федорян до окупації півострова працював начальником міліції громадської безпеки у Криму. У 2011-му році він звільнився в запас і пішов працювати начальником управління транспорту в держпідприємство "Чорноморнафтогаз". Після окупації Криму він залишився на підприємстві, яке РФ "націоналізувала".
Після "націоналізації" цього підприємства окупантами й захоплення бурових платформ на шельфі Чорного моря, за версією СБУ та прокуратури автономії, Федорян "систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян у так званих справах "Хізб ут-Тахрір".
За даними слідства, Федорян надавав ФСБ службовий транспорт, який в подальшому використовувався під час обшуків та незаконних арештів місцевих жителів, зокрема кримських татар. Слідство вважає, що віщонайменше дванадцять разів допомагав ФСБ у такий спосіб.
Миколу Федоряна затримали восени 2020-го на пункті перетину "Каланчак" при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію Криму. У мобільному телефоні підозрюваного українські правоохоронці виявили переписку з абонентом Миколою Баланом, чиї ПІБ співпадають з ПІБ екскомандувача Національної гвардії України. Також під час затримання у Федоряна знайшли паспорт громадянина РФ, виданий незаконно створеними органами міграційної служби РФ.
9 листопада 2020 року Херсонський міський суд арештував полковника до 5 січня 2021 року. За статтею "Державна зрада" йому загрожує від 12 до 15 років ув'язнення. Після затримання Федорян оголосив голодування, але у СІЗО від нього відмовився.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook