Перейти до основного змісту
Вирок ексзаступнику міністра внутрішнішніх справ Криму Миколі Федоряну залишили без змін

Вирок ексзаступнику міністра внутрішнішніх справ Криму Миколі Федоряну залишили без змін

Київський апеляційний суд залишив без змін вирок колишньому заступнику начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Криму Миколі Федоряну. У жовтні 2024 року його засудили до 12 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді.ст. 111 КК України

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Досліджені судом першої інстанції (Голосіївським районним судом Києва) докази є належними, йдеться в ухвалі Київського апеляційного суду від 6 лютого.

"Колегія суддів приходить до переконання, що підстави для скасування вироку суду першої інстанції відсутні, а тому в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити, а вирок суду залишити без змін. Ухвала суду може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня її проголошення", — йдеться в документі.

Нагадаємо, Миколу Федоряна звинувачують у тому, що він щонайменше 12 разів передавав транспорт підприємства "Чорноморнафтогаз" співробітникам ФСБ РФ та іншим незаконним правоохоронним органам Росії для проведення так званих слідчих дій і перевезення незаконно затриманих громадян України до місць ув'язнення під виглядом боротьби з терористичною організацією "Хізб ут-Тахрір".

Він свою вину заперечує. 25 листопада 2024 року написав заяву на обмін до Росії, прохання розмістили на сайті проєкту "Хочу к своим", поки що обмін не відбувся.

Що відомо про Миколу Федоряна

Микола Федорян до окупації півострова працював начальником міліції громадської безпеки у Криму. У 2011-му році він звільнився в запас і пішов працювати начальником управління транспорту в держпідприємство "Чорноморнафтогаз". Після окупації Криму він залишився на підприємстві, яке РФ "націоналізувала".

Після "націоналізації" цього підприємства окупантами й захоплення бурових платформ на шельфі Чорного моря, за версією СБУ та прокуратури автономії, Федорян "систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян у так званих справах "Хізб ут-Тахрір".

За даними слідства, Федорян надавав ФСБ службовий транспорт, який в подальшому використовувався під час обшуків та незаконних арештів місцевих жителів, зокрема кримських татар. Слідство вважає, що віщонайменше дванадцять разів допомагав ФСБ у такий спосіб.

Миколу Федоряна затримали восени 2020-го на пункті перетину "Каланчак" при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію Криму. У мобільному телефоні підозрюваного українські правоохоронці виявили переписку з абонентом Миколою Баланом, чиї ПІБ співпадають з ПІБ екскомандувача Національної гвардії України. Також під час затримання у Федоряна знайшли паспорт громадянина РФ, виданий незаконно створеними органами міграційної служби РФ.

9 листопада 2020 року Херсонський міський суд арештував полковника до 5 січня 2021 року. За статтею "Державна зрада" йому загрожує від 12 до 15 років ув'язнення. Після затримання Федорян оголосив голодування, але у СІЗО від нього відмовився.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок