У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону на засіданні щодо фігурантів шостої Бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" прокурор відмовився від допиту кількох свідків обвинувачення. Серед них оперативники ФСБ і поняті.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, пише "Кримська солідарність".
За словами захисника, на засіданні прокурор зачитав матеріали справи, зокрема протоколи обшуків та стенограми записаних розмов підсудних. Однак після цього заявив, що не вважає за необхідне допитувати частину свідків.
"Сторона обвинувачення вважала допит частини свідків недоцільним для себе і на даному етапі відмовилася допитувати", — заявив Курбединов.
Раніше у справі вже відбулися допити "засекречених свідків", показання яких є однією з основних доказових баз обвинувачення.
На тому ж засіданні підсудні подали клопотання з вимогою дозволити їм телефонні дзвінки з СІЗО. Окупаційний суд пообіцяв розглянути це питання, однак жодних рішень поки не ухвалив. Наступне засідання у цій справі заплановане на 24 лютого.
Що відомо про фігурантів шостої Бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір"
Вранці 5 березня в Бахчисарайському і Джанкойському районах Криму силовики провели обшук у 10 кримських татар. Того ж дня суд обрав запобіжний захід чотирьом із них - кримськотатарським активістам Мемету Люманову, Азізу Азізову, Рустему Османову і Мустафі Абдураманову. Їх відправили в СІЗО.
Пізніше суд відправив у СІЗО затриманих жителів Джанкоя і Джанкойського району - Енвера Халіллаєва, Нарімана Аметова, Алі Мамутова, імама мечеті села Лобанове Вахіда Мустафаєва та Арсена Кашка.
Колишньому імаму Ремзі Куртнезірову через численні хвороби призначили домашній арешт. Усім десятьом заарештованим закидають участь у забороненій на території РФ ісламській партії Хізб ут-Тахрір*. Багато хто із затриманих - батьки в багатодітних сім'ях.
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook