Росія тримає в полоні щонайменше 16 журналістів з Криму: що про них відомо

Росія тримає в полоні щонайменше 16 журналістів з Криму: що про них відомо

В російському полоні перебувають щонайменше 29 цивільних українських журналістів та три журналісти-комбатанти. Більшість із них — представники медіа із Криму, які висвітлювали події після окупації півострова.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Там зазначили, що в російському полоні перебувають щонайменше 16 журналістів із Криму. Зокрема, Олексій Бессарабов — його РФ незаконно ув'язнила на окупованому півострові у 2016 році. Тоді він працював для аналітичного центру "Номос" та писав для журналу "Чорноморська безпека". Російські окупанти звинувачують журналіста у шпигунстві та диверсії. Російський суд засудив його до 14 років в'язниці.

В полоні РФ перебуває і Дмитро Штибліков, його також затримали в Криму у 2016 років. Звинувачують чоловіка у шпигунстві та підготовці диверсій. У результаті сфабрикованого судового процесу Штиблікова засудили до 14 років позбавлення волі.

Громадській журналіст, стрімер "Кримської солідарності" Сейран Салієв потрапив до російського полону в жовтні 2017 року. Його затримали в окупованому Бахчисараї разом з п’ятьма іншими кримськими татарами. Окупанти звинувачують його у підготовці диверсій на замовлення української розвідки. У 2020 році його засудили до 16 років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі в справі “Хізб ут-Тахрір”. Чоловік відбуває незаконне покарання в колонії Тульської області.

Громадянський журналіст, волонтер ініціативи "Кримська солідарність" Марлен Асанов також потрапив до російського полону в жовтні 2017 року разом з Сейраном Салієвим та іншими кримськими татарами. Їх усіх звинуватили в "організації діяльності терористичної організації" “Хізб ут-Тахрір”. 16 вересня 2020 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив Асанова до 19 років ув'язнення.

Громадського журналіста із Криму Тимура Ібрагімова, який висвітлював дії окупантів стосовно порушень прав людини та репресій у регіоні, росіяни затримали разом з іншими кримськими татарами у 2017 році. Він проходить у справі так званої бахчисарайської групи за нібито участь у забороненій у Росії організації “Хізб ут-Тахрір”. 16 вересня 2020 року російський суд засудив чоловіка до 17 років позбавлення волі.

Крім того, до російського полону потрапив і координатор громадського об’єднання "Кримська солідарність" Сервер Мустафаєв. Він займався висвітленням політично вмотивованих справ. У 2018 році після обшуку його разом з іншими фігурантами в межах "другої бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" заарештували. 16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок – 14 років колонії. За останньою інформацією, він відбуває незаконне покарання в російській колонії №33 в Тамбові.

Кримськотатарського громадського журналіста та активіста Османа Аріфмеметова окупанти затримали в березні 2019 року. Сталося це під час масових обшуків у будинках кримськотатарських активістів, зокрема, представників громадської ініціативи "Кримська солідарність". Разом з кількома іншими активістами йому інкримінували участь у забороненій у Росії організації "Хізб ут-Тахрір". 24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Аріфмеметова до 14 років колонії суворого режиму.

Ще один незаконно засуджений до 19 років в'язниці — Ремзі Бекіров. Його окупанти затримали в березні 2019 року також під час обшуків в будинках кримськотатарських активістів. Бекіров вів стріми з обшуків і судів у політично мотивованих справах. Крім того, він висвітлював репресії проти кримських татар. У 2020 році Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 19 років позбавлення волі за звинуваченнями в терористичній діяльності та спробі захоплення влади.

Руслана Сулейманова російські силовики затримали також в березні 2019 року. У 2022 році Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 14 років позбавлення волі за звинуваченнями в терористичній діяльності та спробі захоплення влади.

Під час масових обшуків в будинках кримських татар в березні 2019 року також затримали Рустема Шейхалієва. Окупанти звинувачують його в участі в організації "Хізб ут-Тахрір". 24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Шейхалієва до 14 років ув'язнення за звинуваченнями в терористичній діяльності та спробі захоплення влади.

Амета Сулейманова, кримськотатарського громадського журналіста "Кримської солідарності", окупанти в жовтні 2021 року засудили до 12 років в'язниці за звинуваченням в "участі в діяльності терористичної організації".

В російський полон у 2021 році потрапив і кримськотатарський журналіст Асан Ахтемов. Його окупанти затримали за надуманими звинуваченнями в терористичній діяльності або участі в заборонених організаціях.

Кореспондент "Кримської солідарності" та видання "Грані.ру" Вілен Тепер'янов потрапив до полону у 2022 році. Окупанти вважають, що чоловік на замовлення української розвідки готував диверсії. У 2023 році росіяни незаконно етапували його з тимчасово окупованого Криму. У СІЗО в журналіста різко погіршився зір. Також у 2023 році Вілен Темерʼянов скаржився на періодичні болі в шлунку, які він пов’язував з харчуванням і малорухомим способом життя в СІЗО.

Ернес Аметов, кримськотатарський журналіст, потрапив до полону разом з іншими активістами "Кримської солідарності" у 2017 році. 29 грудня 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 11 років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями в терористичній діяльності та співпраці з організацією "Хізб ут-Тахрір". Аметова звинуватили в причетності до діяльності організації та підготовці до насильницького захоплення влади.

В березні 2024 року в Криму затримали й Рустема Османова, кримськотатарського журналіста та активіста. Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Османова за звинуваченням у причетності до терористичної організації, далі продовжив строк утримання в СІЗО до 4 листопада 2024 року.

Навесні затримали цього року і Азіза Азізова — громадянського журналіста та кореспондента "Кримської солідарності". Його арештували в Бахчисараї, під вартою він перебував до 4 травня. Далі суд продовжив термін тримання в СІЗО до 4 листопада 2024 року. Обвинувачують в участі в терористичній діяльності​.

Нагадаємо, що окупанти засудили полоненого українського військового за спробу висадки в окупованому Криму.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

На початок