Громадянського журналіста та активіста Ремзі Бекірова майже місяць безперервно тримають у ШІЗОШтрафний ізолятор — відділення виправної установи, де розташовані камери для порушників режиму утримання ВКВиправна колонія-33 в Абакані Республіки Хакасія. Окупанти не випускають до табору політвʼязня, якого засудили до 19 років позбавлення волі.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це "Кримській солідарності" розповіла його дружина Халіде Бекірова.
Зазначається, що їй стало відомо про те, що відразу після прибуття до колонії 12 серпня Бекірова помістили до карантину. Проте він не встиг відбути термін у карантинній камері — політвʼязня відправили на п'ять діб ШІЗО за те, що не вдягнув головний убір, коли вийшов на вулицю.
Не вийшовши з ізолятора, він отримав ще один термін — через те, що не назвав свої настановні дані співробітнику колонії. Перебування Бекірова в ізоляторі збільшили ще на п'ять днів.
Після цього кримський політв'язень зміг повернутися до карантинної камери рівно на півдня, але на нього склали рапорт за те, що не привітався зі співробітником колонії та не називав свої настановні дані. В підсумку Ремзі Бекірова помістили в ШІЗО ще в сукупності на вісім діб.
Декілька днів після цього політв'язень зміг побути у загальному загоні, але 6 вересня він отримав 10 діб за порушення розпорядку дня. За словами Халіди Бекірової, за те, що вночі "відлучився зі спального місця читати молитву".
Шостий раз активіста не відправляли поки що у ШІЗО, але на нього вже склали рапорт за те, що знову не назвав настановні дані співробітнику колонії.
"Він перший із кримських політв'язнів, хто сидить у цій колонії. За ним уважно спостерігають, морально тиснуть на нього. Але всі ці причіпки — це не причини, щоб поміщати його до ШІЗО. Йому не дають можливості писати листи, дзвонити, тому ми не отримуємо від нього новин", — розповіла Халіде Бекірова.
Що відомо про Ремзі Бекірова
Ремзі Бекіров — громадянський журналіст, який вів онлайн-трансляції обшуків і судів у політично мотивованих справах проти жителів Криму. Він є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім'ям кримських політв'язнів. Має трьох неповнолітніх дітей.
27 березня 2019 року у Криму пройшли масові обшуки. Слідчі дії проводилися в Кам'янці, Строганівці, Білому — селищах у передмісті Сімферополя, де живуть переважно кримські татари. Співробітники ФСБ РФ затримали тоді двадцять людей. Ще трьох затримали у Ростові-на-Дону за кілька днів, трьох оголосили у розшук. Пізніше у цій справі затримали ще двоє кримських татар.
25 кримськотатарських громадських активістів звинуватили в причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір". Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об’єднання "Кримська солідарність". Шабана Умерова, Ремзі Бекірова, Різу Ізетова та Раїма Айвазова звинувачували за частиною 1 статті 205.5 КК РФ про організацію діяльності терористичної організації.
10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив правозахисника Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.
У липні 2024 року Бекірова вивезли з в'язниці №2 Єнісейська Красноярського краю РФ. До цього йому відмовляли в переведенні в колонію ближче до Криму, а саме у Ростовській області РФ. Оскаржити місце етапу нібито можна лише після того, як ув'язненого етапують.
Кримський політв'язень намагався домогтися, щоб йому зарахували термін етапування до тюремного терміну - так він міг би опинитися в колонії вже в березні 2024 року. Але 2-й Східний окружний військовий суд Чити, до якого Бекіров адресував позов, відповіді не надіслав, а рішення про перерахунок терміну не ухвалив. Тому кримський татарин провів у в'язниці довше встановленого терміну.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook