Окупаційна влада Криму підключила постачальників комунальних послуг та бюро інвентаризації, аби вони виявляли майно мешканців, які виїхали з півострова через окупацію. Місцева окупаційна адміністрація оголошує себе "єдиним спадкоємцем" такого майна.
Про це повідомив Центр національного спротиву 11 жовтня.
"Зокрема, така практика спостерігається на півночі захопленого півострова. Таким чином фактично ворог полює на чуже нерухоме майно. Надалі таке житло надається колаборантам або родинам російських гастролерів, що прибули", — йдеться у повідомленні.
Центр національного спротиву є підрозділом за Командування Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Він навчає цивільне населення методам спротиву окупантам та організовує опір на тимчасово окупованих територіях України.
Нагадаємо, торік у Криму окупанти почали продавати на аукціонах конфісковану нерухомість громадян України.
Станом на 1 січня 2024 року, кількість земельних ділянок у власності іноземних громадян зменшилась до 5 077, хоча ще станом на квітень 2023 року таких ділянок налічувалося 5 803 одиниці.
Юрист Регіонального центру прав людини Микита Петровець повідомив в етері "Кримського питання", що однією з причин ухвалення президентом РФ закону від 20 березня 2020, яким фактично позбавив українців можливості зберегти власність на землю на окупованому півострові, є мета розірвати зв'язок громадян України з Кримом.
Водночас юристка громадської ініціативи "Крим SOS" Анастасія Калініна раніше розповідала в етері "Суспільне. Студія" про можливості місцевих мешканців повернути вкрадені окупантами квартири, будинки та земельні ділянки.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook