Рух "Жовта Стрічка" провів проукраїнську акцію в Херсонесі Таврійському

Рух "Жовта Стрічка" провів проукраїнську акцію в Херсонесі Таврійському

Акція руху "Жовта Стрічка" у Херсонесі Таврійському, окупований Севастополь
Акція руху "Жовта Стрічка" у Херсонесі Таврійському, окупований Севастополь. Telegram/Жовта Стрічка

Громадянський рух спротиву "Жовта Стрічка" 31 серпня провів проукраїнську акцію в Херсонесі Таврійському в окупованому Севастополі. Цю історичну пам'ятку, що включена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, окупанти руйнують та намагаються привласнити собі.

Про це повідомляє рух на своєму каналі у Telegram.

"Херсонес. Наші люди чекають на Україну, і обов'язково дочекаються", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, активісти зафіксували на фото на фоні Херсонесу браслети з намистин у кольорах державного прапора України — синього та жовтого.

Нагадаємо, що у липні цього року Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало новий етап робіт із Секретаріатом ЮНЕСКО щодо можливих шляхів захисту пам’ятки всесвітнього значення "Херсонесу Таврійського та його хори". Зокрема, обговорює можливість внесення його до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що під загрозою, повідомила Суспільне Крим завідувачка сектору з питань моніторингу ситуації на ТОТ Департаменту культурної спадщини Мінкульту Ліна Дорошенко.

Що відомо про Херсонес Таврійський

Античне місто Херсонес Таврійський (в перекладі з давньої грецької – "місто Бога сонця Хора") розташоване на території Гераклівського півострова Крим. Це найбільша у світі пам'ятка Візантії.

Херсонес існував за 900 років до створення Східної Римської імперії. Він був зведений у VI ст. до н. е.

Це історичне місто було одним із локальних центрів еллінської цивілізації, яка зародилася в Північному Причорномор'ї, а згодом розповсюдилася в Малу Азію та Середземномор'я.

На базі Херсонеса Таврійського був створений перший в Україні археологічний парк. Він є об'єктом культурної спадщини України.

23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Після окупації Криму Росією збереження цілісності Херсонесу Таврійського стало неможливим. У 2015 році російська армія залила бетоном ділянку давньої садиби на мисі Херсонес. До теперішнього часу окупаційна влада постійно руйнує історичну пам'ятку та розграбовує її.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook

На початок