СБУ повідомила про підозру кримському "активісту"

СБУ повідомила про підозру кримському "активісту"

Володимир Смірнов
Володимир Смірнов. Надане джерелами Суспільного

Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому окупаційному очільнику РГО "Кримський союз ветеранів бойових дій" за пособництво державі-агресоруч. 1 ст. 111-2 КК України.

Про це повідомила пресслужба відомства у Facebook.

За даними слідства, в етері пропагандистської ТРК "Крим" чоловік вимагав радикалізувати покарання для тих, хто не згоден з політикою Кремля, наполягав на переслідуваннях родичів "ворогів народу" та позбавленні їх пільг та громадянських прав.

Як підкреслили в СБУ, підозрюваний є постійним гостем на етерах у пропагандистів, на яких він публічно підтримує повномасштабне вторгнення Росії в Україну та виправдовує воєнні злочини.

У відомстві не вказали його ім'я, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що йдеться про Володимира Смірнова.

Крім цього, у Прокуратурі АР Крим та міста Севастополя повідомили, що у 2022 році підозрюваний організував збір матеріальних ресурсів для їх подальшої передачі ЗС РФ і так званим військам "ЛНР" та "ДНР".

У відомстві наголосили, що громадянин Україні у серпні 2022 року заснував та зареєстрував у Російській Федерації регіональну громадську організацію "Кримський союз ветеранів бойових дій" для "розширення благодійної діяльності".

У Прокуратурі додали, що Смірнов регулярно надавав матеріальні ресурси для російських військовослужбовців, що беруть участь у бойових діях проти України, зокрема, для 108-го полку Повітряно-десантних військ і Козачої диверсійно-розвідувальної бригади "Днепр" Збройних сил РФ в Херсонській та Донецькій областях.

"Інформацію про збори та передачу матеріальних ресурсів для потреб армії ворога, а також заклики про підтримку дій держави-агресора "волонтер" публікував у мережах "Вконтакте" і Телеграм на особистій сторінці та каналі очолюваної ним громадської організації", — наголосили у відомстві.

Підозрюваному загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років, з конфіскацією майна, підкреслили у Прокуратурі АРК.

В СБУ додали, що тривають комплексні заходи для притягнення Смірнова до відповідальності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок