Вербував школярів Криму в "Юнармію": ексочільнику "Держкомітету молодіжної політики" загрожує до 12 років ув'язнення

Вербував школярів Криму в "Юнармію": ексочільнику "Держкомітету молодіжної політики" загрожує до 12 років ув'язнення

Ексголова окупаційного Державного комітету молодіжної політики Криму Сергій Селімов
Ексголова окупаційного Державного комітету молодіжної політики Криму Сергій Селімов. Окупаційний Державний комітет молодіжної політики Криму

Служба безпеки направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього "очільника" окупаційного Держкомітету молодіжної політики Криму. Обвинувачений примусово залучав кримських школярів до "військово-патріотичної" мілітарної організації "Юнармії". Йому загрожує 12 років ув'язнення з конфіскацією майна за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Про це повідомила СБУ у Facebook 20 червня.

"Перебуваючи на "посаді", він виконував вказівку кремля щодо примусового залучення кримських дітей до російської "Юнармії". У цій мілітарній "установі" школярам нав’язують ідеологію рашизму та готують їх до війни проти нашої держави", — йдеться у повідомленні.

Також обвинувачений в етерах пропагандистських медіа та у своїх соцмережах публічно підтримував російську збройну агресію проти України.

У відомстві не вказали його ім'я, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що йдеться про Сергія Селімова, підозру якому співробітники СБУ заочно повідомляли у березні цього року.

За якими статтями ККУ його судитимуть:

  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Селімов очолював окупаційний Комітет молодіжної політики Криму з 2019 по 2022 рік.

"Здійснюючи інформаційну діяльність у співпраці з країною-агресором, чиновник протягом 2022 року на власній сторінці у мережі "ВКонтактезаборонена в Україні російська соціальна мережа" систематично поширював матеріали з проросійськими наративами, що є складовою частиною внутрішньополітичної стратегії РФ на окупованих нею територіях", — повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя у Telegram.

Крім того, результати судово-лінгвістичної експертизи показали, що у публікаціях Селімова є заклики до вчинення умисних дій для зміни меж території та держкордону України, а також висловлювання щодо підтримки влади РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок