Кримський політв'язень Абдулгазієв вже вшосте святкує день народження за ґратами

Кримський політв'язень Абдулгазієв вже вшосте святкує день народження за ґратами

Тофік Абдулгазієв
Політвʼязень Тофік Абдулгазієв. Фото: Кримська солідарність

Політв'язень з Криму, кримський татарин Тофік Абдулгазієв, засуджений окупантами до 12 років ув'язнення, 19 червня вже вшосте святкує день народження за ґратами — наразі у тюремній лікарні №3 у Челябінську РФ. Цьогоріч йому виповнилося 43 роки. Чоловіку у травні цього року діагностували туберкульоз та ще низку інших захворювань.

Про це повідомила його дружина Аліє Куртаметова на своїй сторінці у Facebook.

"П'ять років нам доводиться бути в розлуці... За ці роки нам, як багатьом нашим співвітчизникам, довелося пережити багато випробувань. Коли заарештували Тофіка, для мене це здавалося нестерпно боляче, але через деякий час людині властива адаптація — звикаєш до будь-якого становища", — написала вона.

Дружина кримськотатарського активіста також просить кожного допомогти Абдулгазієву у подоланні низки серйозних захворювань, які йому діагностували у травні 2024 року.

"Особливих зрушень у його стані здоров'я немає. Передача нормальних продуктів харчування все ще стоїть гострою проблемою в режимі "ми передаємо — від нас не приймають"... Хочу побажати йому зцілення від його хвороби. Нехай Аллаг дасть йому сили, міцного іману (віри). Великого терпіння і стійкості, щоб перенести всі ці випробування", — зазначила Куртаметова.

Крім того, вона розповіла, що цьогоріч одна з представниць кримськотатарського народу відвідала Благословенну Мекку та залишила на прохання дружини політв'язня Коран від імені Тофіка в головній мечеті світу — Масджид Аль-Харам.

"Це садака Джаріййа — милостиня, що приносить винагороду стільки, скільки користуватимуться річчю, даною як садака", — пояснила Куртаметова.

Що відомо про Тофіка Абдулгазієва

4 травня 2017 року у будинку Тофіка пройшов перший обшук. Тоді він залишився на волі. Після повторного обшуку 27 березня 2019 року Абдулгазієва заарештували за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс обвинувальне рішення проти Тофіка Абдулгазієва і засудив його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п'ятьма роками у в'язниці.

Через рік, у травні 2023 року, Апеляційний військовий суд у Власисі розглянув скаргу захисту на вирок і залишив рішення суду першої інстанції в силі. В липні 2023 року Абдулгазієва етапували у в'язницю Верхньоуральська Челябінської області РФ.

До арешту Тофік Абдулгазієв брав участь у організації заходів для дітей кримських політв'язнів. Був активістом громадського об'єднання «Кримська солідарність», звукооператором, учасником проекту "Кримське дитинство". Також займався передачами продуктів у СІЗО політв'язням, відвідував суди з політично вмотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки у їхніх будинках.

У травні 2024 року у кримськотатарського активіста діагностували туберкульоз та ще низку інших захворювань.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок