У політвʼязня Тофіка Абдулгазієва виявили туберкульоз через місяць після госпіталізації до лікарні

У політвʼязня Тофіка Абдулгазієва виявили туберкульоз через місяць після госпіталізації до лікарні

Тофік Абдулгазієв
Політвʼязень Тофік Абдулгазієв. Фото: Кримська солідарність

У кримськотатарського активіста Тофіка Абдулгазієва, засудженого до 12 років ув'язнення, діагностували туберкульоз.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Відомо, що близько місяця тому Тофіка помістили до тюремної лікарні №3 у Челябінську.

Також лікарі діагностували у Тофіка низку інших захворювань: двосторонню пневмонію, малий лівосторонній гідроторакс (рідина у легенях), анемію середнього ступеня тяжкості, синдром сполучнотканинної дисплазії з ураженням мітрального клапана (хвороба серця), хронічну серцеву недостатність, хронічний гастрит та нефролітаз ).

Дружина політв'язня Алія Куртаметова отримала обстеження, діагноз та довіреність на оголошення діагнозу Тофіка електронною поштою.

Еміль Курбедінов зазначив, що зараз він готує заяву та необхідні документи для подання до суду через тяжкі захворювання Абдулгазієва. Він також звернувся до уповноваженої з прав людини у Челябінській області Юлії Сударенко, щоб Тофіку надали необхідне лікування.

За словами Алії Куртаметової, її чоловік не виходить на зв'язок і про його самопочуття нічого невідомо.

"Ми переживаємо за нього. З таким діагнозом Тофіку потрібні посилене лікування, догляд та харчування, але за умов в'язниці це навряд чи вдасться. Все, що мені відомо про його стан здоров'я, що воно є задовільним. Лежить у лікарні за гірших умов, ніж у реанімації", — додала дружина політвʼязня.

Нагадаємо, 22 березня кримськотатарського активіста у критичному стані вивезли з в'язниці Верхньоуральська Челябінської області. Його помістили до тюремної туберкульозної лікарні №3 у Челябінську, де через два тижні він потрапив до реанімації. У в'язницю Верхньоуральська його етапували у липні 2023 року. З того часу він різко втратив вагу і розповідав про болі в суглобах рук.

Що відомо про Тофіка Абдулгазієва

4 травня 2017 року у будинку Тофіка пройшов перший обшук. Тоді він залишився на волі. Після повторного обшуку 27 березня 2019 року Абдулгазієва заарештували за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс обвинувальне рішення проти Тофіка Абдулгазієва і засудив його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п'ятьма роками у в'язниці.

Через рік, у травні 2023 року, Апеляційний військовий суд у Власисі розглянув скаргу захисту на вирок і залишив рішення суду першої інстанції в силі. В липні 2023 року Абдулгазієва етапували у в'язницю Верхньоуральська Челябінської області РФ.

До арешту Тофік Абдулгазієв брав участь у організації заходів для дітей кримських політв'язнів. Був активістом громадського об'єднання «Кримська солідарність», звукооператором, учасником проекту "Кримське дитинство". Також займався передачами продуктів у СІЗО політв'язням, відвідував суди з політично вмотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки у їхніх будинках.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок