На території Криму не відбувається реалізація проєкту залізниці "Ростов — Крим" — Чистіков

На території Криму не відбувається реалізація проєкту залізниці "Ростов — Крим" — Чистіков

Ексклюзивно

На території тимчасово окупованого Криму жодного будівництва і реалізації залізниці з РФ не здійснюється. Все, про що заявляють окупанти, відбувається поза територією півострова на так званих новоокупованих територіях.

Про це в коментарі Суспільне Крим повідомив заступник постійного представника президента України в АРК Денис Чистіков.

Він також зазначив, що на даний час окупанти почали активно проводити інформаційну кампанію щодо будівництва вказаної залізниці, а також маршруту, який вони називають "Таврида-2". Зокрема, це відбулося після активних уражень військових обʼєктів на території тимчасово окупованого Криму.

"Це вказує на те, що окупанти також усвідомлюють можливість влучень, а також припинення функціонування так званого Кримського мосту. Крім того, за останній час було влучення по паромній переправі на Керченській протоці, яка також активно використовується з військовою метою", — заявив Чистіков.

Він розповів, що з відкритих джерел відомо, що окупанти побудували частину залізниці від РФ до Маріуполя. Крім того, певні роботи проводяться від Донецька до Маріуполя. Проте проведення робіт з будівництва залізниці від Маріуполя у бік Криму на даний не відмічається, в тому числі з аналізу супутникових знімків.

"Разом з тим слід відзначити, що залізниця була ще до повномасштабного вторгнення, але щодо її використання, знову ж таки, з аналізу супутникових знімків, інформації про її активне використання немає", — наголосив заступник постійного представника президента України в АРК.

За словами Чистікова, наразі слабким місцем окупантів є пошкоджений залізничний міст на адміністративній межі між Херсонською областю та тимчасово окупованим Кримом.

"Наразі вони все ж таки активно будують автомобільні дороги на окупованій частині Запорізької, Херсонської і Донецької областей, але вона більше як логістична артерія для військової інфраструктури. Але цивільні і постачання для цивільних на даний час не так активно використовується, оскільки є ризики саме небезпеці їх використання", — поінформував Чистіков.

Також з інформації з відкритих джерел і соціальних мереж відомо, що громадяни РФ, які умовно хотіли відпочити в поточному році у Криму, спілкуються зі своїми співвітчизниками, які виїхали і працюють на території півострова. Вони в свою чергу у понад 90% випадків відмовляють відвідувати Крим саме через небезпеку.

Резюмуючи Чистіков зазначив, що українська сторона не раз отримувала інформацію щодо влучань по певних інфраструктурних об'єктах по вказаній залізниці, тому її використання зараз є проблематичним

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок