Залізниця, яку росіяни будують як альтернативу Кримському мосту, повноцінно не функціонує — Плетенчук

Залізниця, яку росіяни будують як альтернативу Кримському мосту, повноцінно не функціонує — Плетенчук

Окупаційна "Кримська залізниця"
Окупаційна "Кримська залізниця". Фото: РІА "Новости Крым"

Залізниця, яку російські окупанти будують як альтернативу Кримському мосту, наразі працює лише на одному відрізку маршруту і повноцінно не функціонує.

Про це в коментарі "Укрінформу" повідомив начальник центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук.

"Повноцінно цей коридор суходолом не запрацював, він дійсно поки не зв’язує Крим з іншими окупованими територіями на півдні України, залізниця лише будується. Будується вона досить швидко, і дійсно, росіяни планують її використовувати насамперед для забезпечення військової логістики свого південного угруповання для того, щоб безперебійно поставляти все необхідне для ведення бойових дій. Наразі вона працює лише на одному відтинку", — зазначив Плетенчук.

Спікер зауважив, що окупанти мають план зв’язати Ростов із Кримом, враховуючи те, що Кримський міст зараз не забезпечує військову логістику в достатньому обсязі.

Він підкреслив, що для ЗСУ залізниця, побудована окупантами, є законною ціллю, і українські захисники мають достатньо можливостей для її знищення.

"Ми цю ситуацію відстежуємо. Звісно, що ця частина залізниці, цей логістичний шлях знаходитиметься ближче до лінії бойового зіткнення. З одного боку, це полегшує логістику нашому ворогу, з іншого – це полегшує нам завдання зі знищення цього інструмента. Тому що спектр наших інструментів, наших систем озброєння, звісно, набагато більший у цьому контексті, ніж для знищення мосту", — пояснив речник Сил оборони Півдня.

Однак, Плетенчук зауважив, що залізниця в разі пошкодження може бути відновлена доволі швидко.

Раніше повідомлялось, що Росія продовжує будувати нову залізницю "Ростов – Крим", аби з'єднати окуповані Маріуполь та Бердянськ, про що свідчать нові супутникові знімки Sentinel-2.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок