Україну вперше обрали до Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україну вперше обрали до Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Делегація України у Парижі
Делегація України у Парижі. Міністерство культури та інформаційної політики України

Рішення було ухвалено під час Десятої сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини. Засідання відбулося у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Про це Суспільному Крим повідомила голова Громадської організації "АЛЄМ", що репрезентує культуру корінних народів України, Есма Аджієва.

Крім цього, пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики повідомила Україну вперше обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини на чотирирічний термін з дати обрання під час 10-ї сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.

"Обрання до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини — це історична подія для України, важливий крок в охороні нематеріальної культурної спадщини. Висловлюємо щиру вдячність державам-учасницям Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини за підтримку України у цьому важливому питанні", — заявила заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар під час засідання комітету.

У відомстві наголосили, що Україна неухильно дотримуватиметься Конвенції, поділяючи її цінності.

"Ми прагнутимемо підвищувати повагу до живої спадщини, приділяти максимум уваги до охорони нематеріальної культурної спадщини України, яка є складовою національної безпеки, побудови сталого миру та культурної злагоди, а отже — базовим пріоритетом України", — додала Бондар.

Нагадаємо, що Україна подала свою кандидатуру на чотирирічний термін наприкінці 2023 року. Згідно з Конвенцією про охорону нематеріальної культурної спадщини, яку Україна ратифікувала у 2008 році, забезпечується ефективна охорона нематеріальної культурної спадщини на різних рівнях, від місцевого до міжнародного.

Обрання України до Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини підвищить імідж держави та дозволить активно сприяти виконанню зобов'язань, передбачених у Конвенції.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок